57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 06 Aralık 2014, Cumartesi 15:14 tarihinde eklendi. 2051 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FESTİVAL SON DURAĞI SİNOP’TA START VERDİ

20. Gezici Film Festivali sezonun son durağı olan Sinop’ta başladı. Festivalin sunuculuğunu yapan oyuncu Derya Alabora, “Tuncel Kurtiz’siz ilk festivalim olduğunu fark ettim” diyerek gözyaşlarına engel olamadı.
FESTİVAL SON DURAĞI SİNOP’TA START VERDİ

 

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 20’nci yılını “Sinema Aşkına!” teması ile kutluyor. 28 Kasım’da Ankara’dan yola çıkan festival, ilk defa  8 Aralık’a kadar sinemaseverlerle buluştu. 28 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında başkentteki gösterimleri devam ederken, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nin katkılarıyla, 3-7 Aralık tarihleri arasında Eskişehir’e konuk oldu. Festival sezonun son yolculuğunu, Ankara Sinema Derneği tarafından Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi ve Sinop Kültür ve Turizm Derneği’nin katkılarıyla 5-8 Aralık’ta Sinop’ta tamamlayacak.

Sinop Halk Eğitim Merkezi sinema salonundaki açılış törenine, Vali Yardımcıları  Mehmet Yüzer, Kaya Çelik, Belediye Başkanı Baki Ergül, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu, yönetmen ve sinema oyuncuları ile çok sayıda sinema sever katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Boyacıoğlu, "Sinop, çok sevdiğimiz bir kent, güzel insanlara sahip bir kent. Kentini seven ve kenti için bir şeyler yapmak çabasıyla el birliği içinde çalışan insanlara ait bir kent. Gerçekten kentlerinin tanıtımı için ciddi çaba sarf eden insanlar ve çok insan canlısı insanlar. O yüzden buraya her zaman böyle mutlulukla koşarak geliyoruz" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Tunç Şahin'in yönettiği "Karışık Kaset" aldı film gösterildi. Filmin ikinci seansına girmek isteyene vatandaşlar hayli kalabalık olunca içerdeki vatandaşlar dışarı çıkmakta güçlük yaşadı. Gösterilen büyük ilgi festival ekibini şaşırttı.

Sinoplular, Gezici Festival kapsamında üç günde çeşitli yönetmenlere ait  10 filmi izleme fırsatı bulabilecek

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v