57 YILDIR ÜRETİLEN 'PRENSES TATLISI' YURT DIŞINDAN BİLE TALEP GÖRÜYOR
HİÇ GİTMEDİĞİ ŞEHİRDEN GELEN TRAFİK CEZALARI İPTAL OLDU
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER İMZALANDI
REKTÖR DALGIN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Bu haber 24 Şubat 2015, Salı 16:26 tarihinde eklendi. 1998 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Ülkemizde ilk yardım bilincinin yerleşmesi amacıyla, devlet tarafından tüm kurum ve kuruluşlara getirilen zorunluluk ile ilk yardım eğitimlerinin verilmesi sağlanmaktadır.
TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Mevzuata göre, az tehlikeli iş yerlerinde her yirmi kişide bir kişi ilk yardımcı olmalıdır. Bu oran, ağır ve tehlikeli işler kapsamında yer alan iş yerleri için her on kişide birdir. Yine mevzuatlara göre, ilk yardım eğitimi sadece Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilk yardım eğitim merkezinden alınmak koşuluyla kabul edilmektedir.

Bu doğrultuda Sinop Sağlık Müdürlüğünce Hekim ve Sağlık Personeli dışında görev yapan Personeline ‘Temel İlk Yardım Eğitimi’ Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Eğitimci Seda Bal ve İbrahim Erşahin tarafından teorik ve uygulamalı olarak üç günlük süreyle verildi.

Eğitimde Genel İlk Yardım Bilgileri, Hasta yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği, Hava yolu tıkanıklığında İlkyardım, Kanamalarda İlkyardım, Yaralanmalarda İlkyardım, Kırık ve Çıkıklarda İlkyardım, Bilinç bozukluluklarında İlkyardım, Zehirlenmelerde İlkyardım, Hayvan Isırmalarında İlkyardım, Boğulmalarda İlkyardım, Yanıklarda İlkyardım gibi konularda eğitim verildi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v