VALİ YARDIMCISI MURAT GİRGİN İMAM HATİP LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Sinop'un Yöresel Lezzeti Nokul Ülke Sınırlarını Aştı
Patlayan şömine paniğe sebep oldu
Bu haber 11 Ekim 2016, Salı 19:02 tarihinde eklendi. 630 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

Sinop'ta, ‘Sağlık için Günde 10 Bin Adım Projesi’ kapsamında yürüyüş yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü Koordinatörlüğünde bugün saat 10:00 da Uğur Mumcu Meydanından 1.Karakuma kadar olan parkurda “Sağlık İçin Günde 10 Bin Adım” temalı bir yürüyüşü düzenlendi.

Konu ile ilgili konuşan Sinop İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Bülent Öztürk, "Sağlık Bakanlığınca yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli yaşam kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla 3-4 Ekim Dünya yürüyüş etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımızın, sağlık kamu personellerimizin ve öğrencilerin katılımıyla böyle bir yürüyüş düzenledik. Yürüyüşümüzün teması her gün sağlık için 10 bin adım yürüyüş. Fiziksel aktivite dendiğinde aklımıza önce spor geliyor. Yürüyüşün de bir spor faaliyeti içerisinde bulunduğunu ve son derece faydalı bir spor olduğunu belirtelim. Yürüyüşü günlük yaşantımıza çok kolay bir şekilde monte edebiliriz. Örneğin toplu taşıma aracından birkaç durak önce inip diğer kalan mesafeyi yürüyerek tamamlayabiliriz. Hedefimiz sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir yürüyüş için günde 10 bin adım atmak." diye belirtti.

 

Yürüyüşe Sinop Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Sinop İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Bülent Öztürk, Sağlık Kamu personelleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v