SİNOP TURİZMDE ÇEKİM NOKTASI OLACAK
Sinop’ta trafik kazası 1 yaralı
HACI ADAYLARINA MÜFTÜDEN SEMİNER
Bu haber 14 Şubat 2018, Çarşamba 16:13 tarihinde eklendi. 214 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FUAR HAREKETLİ GEÇTİ

FUAR HAREKETLİ GEÇTİ
FUAR HAREKETLİ GEÇTİ

Sinope Tours Sahibi Adem Tahtacı 22-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Emitt  fuarını değerlendirdi.  Bu yıl 54.364 ziyaretçiyi ağırlayan fuarın Sinop için önemini anlattı.
Fuarın Sinop açısından önemli olduğunu belirten Tahtacı yaptığı açıklamada;
‘’Fuar gayet hareketli geçti bence, kalabalıktı yabancı standlar  da vardı. Sinop’a ilgi oldukça büyüktü, Sinop’a gelecek gruplar oldu.  Sinoplu olarak fiyat politikasına dikkat etmemiz gerekiyor. İlimize, çevre temizliğine dikkat etmeliyiz. Yol kenarları, ören yerlerinin temiz olduğu bir Sinop istiyoruz ve bu konuda şikayetler geliyor.  İnşallah yetkililerimiz, vatandaşlarımız daha dikkatli olacaktır. Karadeniz’e her zaman ilgi var bunun için Sinop da büyük bir pay alıyor. Altyapı eksikliğimiz var ve büyük kapasiteli otellerimiz yok bizim. Büyük turlar başta bu sebepten gelemiyor  Sinop’a.  Gelmek isteyen çok büyük turlar var Sinop’a ama yatak kapasitemiz olmadığı için gelemiyorlar. Sinop’a ne kadar turizm yatırımı yapılırsa o kadar ziyaretçi gelecektir.  Akliman, Hamsilos ve İnceburun da ardı sıra dikkatleri çekiyor. Bu mevkiler çok sayıda turisti bölgemize getiriyor’’ dedi.

Tarihi Cezaevi’nin Sinop turizmindeki payına değinen Adem Tahtacı;
‘’Rehberlik yaparken Sinop’u hiç duymadım diyen vatandaşlara da rastladım ben ama ‘’Parmaklıklar Ardında’’ dizisinden sonra Sinop turizmde patlama yaptı. Cezaevi o diziden sonra ilgi odağı oldu. Nasıl Ürgüp’te ‘’Asmalı Konak’’ dizisinden sonra hareket olduysa Sinop’a da bu dizi hareket sağladı. Kulaktan kulağa duymayla da yayıldı,  gelenler Tarihi Cezaevi’ni gezmeyi ihmal etmiyor. Sinop Cezaevi turizm için Sinop’ta olmazsa olmazlardan oldu’’ sözleri ile cümlelerini sonlandırdı. 


 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v