YOLA UZANAN AĞAÇ TEHLİKE SAÇIYOR!
SİNOP MİLLETVEKİLİ DR. NAZIM MAVİŞ’TEN İL ÖZEL İDARESİ’NE ZİYARET
ÇOCUKLAR HAYALLERİNDEKİ HEDİYELERE KAVUŞTU
ŞEVKİ ŞENTÜRK KÖPRÜSÜ YENİDEN HİZMETE AÇILDI
Bu haber 16 Ekim 2012, Salı 16:53 tarihinde eklendi. 32224 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Veliler okul bastı

Bir gurup veli öğretmenlerine sahip çıkmak için okulda toplandılar.
Veliler okul bastı

Bir gurup veli öğretmenlerine sahip çıkmak için okulda toplandılar.

Osmaniye İlköğretim Okulu 2 ve 3. sınıfta öğrenim gören öğrencilerin velileri,  sürekli olarak öğretmenlerinin değiştiği gerekçesiyle Osmaniye İlköğretim Okulu önünde toplanarak sürekli yapılan öğretmen değişikliğine tepki göstererek, yetkililerden çözüm istedi. Ücretli öğretmenlik uygulaması öğrencileri olumsuz etkiliyor dediler.

Veliler, öğretmenlerin sık sık değişmesine karşı okul önünde toplanarak sürekli yapılan öğretmen değişikliğini protesto ettiler.

Osmaniye İlköğretim Okuluna kadrolu öğretmen atanmadığı için onların yerine görev yapan sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin sık sık değişmesi velileri ve öğrencileri isyan ettirdi. Sık sık öğretmenlerinin değişmesine tepki gösteren veliler okul önünde toplanarak öğretmenlerine sahip çıkmaya çalıştı. Öğretmen olma hayaliyle yıllarca emek vererek çalışan ve atamaları yapılamadığı için kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışmak zorunda kalan genç öğretmenlerin tepkisine neden olan atamalar velileri de canlarından bezdirdi.

Öğretmenin adını öğrenmeden öğretmen değişiyor

 

Sinop Merkeze bağlı Osmaniye İlköğretim Okulu'nda, veliler öğretmenlerin sürekli değişmesi nedeniyle çocuklarının sağlıklı eğitim alamadıklarını dile getirdi. Öğretmenlerin sık sık değiştirilmesine tepki gösteren velilerden Zehra Gör , "Çocuklarımız öğretmenlerinin adını öğrenmeden öğretmen değişiyor" dedi.

 Çocuklarının eğitimi ve psikolojik durumlarının olumsuz yönde etkilendiğini ifade eden Gör; Her yıl çocuklarımızın öğretmenlerinin değişmesi demek çocuklarımızın okul başarısındaki istikrarının yetersiz olması demek. Her yıl öğretmenleri değişiyor. Çocukların başarısının ne kadar ne boyutta olduğunu tamamen sağlıklı bir şekilde öğretmenlerimizden bilgi almıyoruz.  Öğretmende bir istikrar olmayınca öğrencilerde istikrar olur mu? önce bunu bir çözmemiz gerekiyor. Veli olarak biz öğretmenlere öğretmenler çocuklara alışana kadar bir yarım dönem geçiyor. Geriye kalıyor yarım dönem. Yarım dönemde öğretmenle öğrencinin arasındaki bağlantı diyalogu velilerin diyalogu başarının saptanması yani biz bunu ne ölçüde ölçebiliriz ki. Çocuklarımız artık okula gelmek istemiyor. Artık bu işe bir çözüm bulunsun biz öğretmenimizin gitmesini istemiyoruz.” şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdiler.

Haber:Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © SİNOP FLAŞ HABER