SİNOP'TA 35 BİN ÖĞRENCİYE KARNE DAĞITILDI
SİNOP’TA TRAFİK KAZASI: 3 YARALI
KADIN KASAP ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi
Bu haber 14 Haziran 2018, Perşembe 11:30 tarihinde eklendi. 180 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜGVA 10-15 YAŞ GRUBU YAZ OKULU BAŞLIYOR

TÜGVA 10-15 YAŞ GRUBU YAZ OKULU BAŞLIYOR
TÜGVA 10-15 YAŞ GRUBU YAZ OKULU BAŞLIYOR  

TÜGVA Sinop İl Temsilciliği tarafından 10-15 yaş grubu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Yaz Okulu başlıyor. 


2 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yaz okulunda, öğrencilerin yaz aylarını faydalı bir şekilde değerlendirmesi ve öğrenirken eğlenmeleri amaçlanıyor. Toplamda 5 hafta sürecek olan yaz okulunun son haftasında ise kursa katılan öğrencilere yönelik doğa kampı düzenlenmesi planlanıyor. TÜGVA Sinop İl Temsilciliğinde düzenlenecek olan yaz okulu başvuruları ise 29 Haziran'da sona erecek. Kız ve erkek olmak üzere iki ayrı grup halinde hazırlanacak etkinliklerde öğrenciler, temel dini bilgiler, Esma-ül Hüsna ezberi, Kur'an-ı Kerim okuma eğitimlerinin yanında; okuma, robotik kodlama, bilgisayar oyunları, mangala, yüzme, masa tenisi turnuvaları, tekne turu ve gezi faaliyetleriyle buluşacak. Alanında uzman eğiticiler tarafından verilecek eğitimlerde, öğrencilerin kültürel ve tarihi açıdan bilinçlenmesi amaçlanıyor. Eğitimler, turnuvalar, faaliyetler  tamamen ücretsiz olup sosyal aktiviteler için ücret talep edilecektir.
Yaz okulunun başlayacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, yaz okulu vesilesiyle ortaokul öğrencilerinin şuurlanmasını amaçladıklarını belirterek, “Yeni Nesil Gençlik Vakfı olarak üstümüze düşeni görevi yerine getiriyoruz. Yaz döneminde çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması ve tatil ikliminden de faydalanmaları, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirmeleri amacıyla düzenlenen yaz okulunuza tüm genç kardeşlerimizi davet ediyoruz. Yaz okulumuz vesilesiyle öğrencilerimizi hem eğlendirecek, hem de eğiteceğiz. Bir nevi onları lise çağlarına da hazırlayacağız.” dedi.


TÜGVA Yaz okuluna başvuruda bulunmak isteyenler http://portal.tugva.org/ortaokulyazokulu.aspx adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir.Ayrıca bilgi almak için

Sinop Merkez/05413534372

Durağan 05445663097

Türkeli 05558790557

Ayancık 05456986011

Boyabat 05437244134 numaralı telefona ulaşabilirler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v