SİNOP'TA 35 BİN ÖĞRENCİYE KARNE DAĞITILDI
SİNOP’TA TRAFİK KAZASI: 3 YARALI
KADIN KASAP ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi
Bu haber 24 Temmuz 2018, Salı 13:50 tarihinde eklendi. 147 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AYANCIK KÜLTÜR KETEN VE AHŞAP FESTİVALİ DÜZENLENECEK

AYANCIK KÜLTÜR KETEN VE AHŞAP FESTİVALİ DÜZENLENECEK
AYANCIK KÜLTÜR KETEN VE AHŞAP FESTİVALİ DÜZENLENECEK  

 

Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir yaptığı açıklamada, Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali'nin düzenleneceğini söyledi.  

Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir bir çay bahçesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 27-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali hakkında bilgiler verdi.

Başkan Özdemir, "Bugün burada toplanmamızın amacı 25.'sini düzenleyeceğimiz Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivalimizin ilçemize, ilimize, bölgemize duyurulması ve tanıtılmasıdır. Geleneklerin bozulmadan geleceğe taşınması yönünde bir çabamız söz konusu. Bunun için çok uzun zamandır çeşitli sebeplerden dolayı düzenleyemediğimiz Keten Ahşap Festivalimizi tekrar düzenleyip dışarıdan gelen yerli ve yabancı misafirlerimize bu festivalimizin unutulmaması için tekrar güncellenmesi anlamında böyle bir program hazırladık. İnşallah festivalimizi hayırlısıyla gerçekleşir ve dolayısıyla vatandaşlarımızı memnun ederiz. Festivalimiz 2 gün sürecek. İçeriğinde ise gün içerisinde etkinlikler, sergiler, keten ile alakalı ürünlerin sergilenmesi, resim sergisi, ketenin üretiminden beze dönüşünceye kadar aşamalarını sergide sunulacak. Yöresel lezzetlerimiz sergilenecek. Ve son olarak festivalimize birden fazla sanatçımız katılacak" dedi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v