SİNOP'TA 35 BİN ÖĞRENCİYE KARNE DAĞITILDI
SİNOP’TA TRAFİK KAZASI: 3 YARALI
KADIN KASAP ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi
Bu haber 31 Ağustos 2018, Cuma 16:12 tarihinde eklendi. 223 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SADER GELENEKSEL BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SADER GELENEKSEL BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ
SADER GELENEKSEL BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ  Sinop Aile Dostluk Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Remzi Yüksel ve SADER üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi. 3. Seyit Bilal Hz. Anma günü etkinliği öncesi Sinop Taş Mahal Düğün Salonunda gerçekleşen kahvaltı programında konuşan SADER Başkanı Remzi Yüksel yaptığı açıklamada; “Derneğimizi kuralı 1 yıl oldu. Bizim tek hedefimiz vardı. Biz SADER derneği olarak çıktığımız bu yolda önce Sinoplu manevi değerlerimizi ön plana aldık. 2016 yılında İstanbul Maltepe’de Sinop ile ilgili bir panel düzenledik. İstanbul’da ki Sinoplular bu panellere alışık değil. Ama biz bunu zaman zaman yapıyoruz. Biz SADER derneği olarak bu manevi değerlere önem veriyoruz. Bu etkinliklerimiz İstanbul’da olsun, Sinop’ta olsun devam edecek. Bu sene Seyit Bilal’i anmanın 3. sünü yapacağız. İnşallah bizde bunu geleneksel hale getiririz. Farklı düşüncelerimiz de var. İnşallah bundan sonra Sinop’ta ki değerlerimize sahip çıkacağız. Ve çıkmaya da devam edeceğiz. Amacımız bu etkinlikleri hep birlikte yapmak.”dedi.

Ardından açıklamalarda bulunan Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun; “Seyit Bilal Sinop için ve bizim için büyük bir değer. Mevlana kadar önemli bir değer. Aslında Sinop şehri Sinop için büyük bir değer. Sinop’ta sadece Seyit Bilal değil bir çok daha yatırılan ve Evliya olan çok değerlerimiz var. Ayrıca Sinop İnanç Turizmi merkezidir. Bunu bu şekilde değerlendirmek istiyoruz. “dedi.

Gerçekleşen kahvaltı programına Sinop AK Parti Eski Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, SADER Başkanı Remzi Yüksel, SADER üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v