YOLA UZANAN AĞAÇ TEHLİKE SAÇIYOR!
SİNOP MİLLETVEKİLİ DR. NAZIM MAVİŞ’TEN İL ÖZEL İDARESİ’NE ZİYARET
ÇOCUKLAR HAYALLERİNDEKİ HEDİYELERE KAVUŞTU
ŞEVKİ ŞENTÜRK KÖPRÜSÜ YENİDEN HİZMETE AÇILDI
Bu haber 22 Ekim 2012, Pazartesi 13:14 tarihinde eklendi. 31456 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop Havalimanı kapatılıyor

Sinop Havaalanının, pist genişletme ve daha modern bir havaalanı görünümüne kavuşması için yaklaşık bir buçuk yıl kapalı kalacağı bildirildi.
 Sinop Havalimanı kapatılıyor      Sinop Havaalanının, pist genişletme ve daha modern bir havaalanı görünümüne kavuşması için yaklaşık bir buçuk yıl kapalı kalacağı bildirildi.    Uzun yıllardır hizmet veren,  her geçen yıl yolcu sayısını arttıran ve 1652 metre uzunluğa sahip olan  Sinop havaalanın yapılacak pist genişletme çalışmaları ile  350 metre daha  uzatılarak 2000 metre  uzunluğa sahip olacak. 
 Sinop Havaalanı Müdürü Ahmet Turan Cengiz gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamada havaalanında yapılacak olan pist genişletme çalışmaları nedeniyle Sinop Havaalanı'nın yaklaşık 1 buçuk yıl faaliyet gösteremeyeceğini söyledi.        Havaalanında pist genişletme çalışmaların tamamlanması halinde Sinop Havaalanının ülkemizin sayılı havaalanları arasında yer alacağına dikkat çeken Cengiz :"İlimiz havaalanı pist alanı genişletme çalışması ihalesi 13 Ağustos'ta yapıldı.
  İhale şu anda sonuçlanma aşamasında. İhale onaylandıktan kısa bir süre sonra pist genişletme çalışması münasebetiyle Havaalanı hizmete kapanacak ve yaklaşık bir buçuk sene kapalı kalacak." Dedi
  Bu çalışma ile daha büyük gövdeli uçakların inişini gerçekleştirmek ve yeni yapılandırma ile daha modern bir havaalanı görünümüne kavuşma gayesiyle böyle bir çalışma başlattıklarının dile getiren Sinop havaalanı Müdürü Ahmet Turan Cengiz Bütün pisti tamamen kaldırıp yenisini yapacağız.   Yeni pistimiz ile havaalanımız daha modern bir havaalanı görünümüne kavuşacak.
 1652 metre uzunluğunda olan Pistimiz yapılacak pist genişletme çalışması ile 2000 metre uzunluğa kavuşacak. Bunu uzatmaktaki maksadımız daha büyük gövdeli uçakların inişini gerçekleştirmek.
 Şu anki uçaklarımız için bu pist yeterli aslında ama ileriki günlerde Sinop'ta gelişmeler olduğu zaman çeşitlilik olsun. Bu pist en az 35 senedir hizmet vermiş bir pist.
 35 senede bir beton ne hale gelir. Genel müdürlüğümüzce havalanın genişletme  ihalesi yapıldı.
  İhale onaylandıktan karar alındıktan sonra zaten belirli bir sözleşme süresi var o sürenin içerisinde yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanacak.
 Bütün bu çalışmalar için 550 iş günü belirlenmiş olup, bu çalışmanın daha erken bitirilmesi noktasında çaba sarf edilecektir pist biterken terminal binamızın ihalesi de yapılacak Terminalimiz çok daha geniş ve modern bir hale getirilecektir.
 Yani kısacası bütün üst yapıyı yeni baştan yapacağız " dedi.
 Personel mağdur olmayacak

Sinop havalananı personellerini bu çalışma süreci içerisinde kesinlikle mağdur etmeyeceklerini sözlerine ekleyen Cengiz bu süreç içerisinde personellerimizin bir bölümünü çeşitli yerlere görevlendireceğiz bu süre zarfında personellerimizin mağdur olmalarını engellemek için elimizden geleni yapacağız mağdur olan hiç kimse olmayacak. " dedi     
        Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © SİNOP FLAŞ HABER