SİNOP'TA 35 BİN ÖĞRENCİYE KARNE DAĞITILDI
SİNOP’TA TRAFİK KAZASI: 3 YARALI
KADIN KASAP ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi
Bu haber 14 Eylül 2018, Cuma 11:52 tarihinde eklendi. 169 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HİZMET VERECEK BİRİMLERİN TAŞINMA İŞLEMİ TAMAMLANDI

HİZMET VERECEK BİRİMLERİN TAŞINMA İŞLEMİ TAMAMLANDI
HİZMET VERECEK BİRİMLERİN TAŞINMA İŞLEMİ TAMAMLANDI  Eski Devlet Hastanesi binası arazisine yapılan Sağlık Kompleksi inşaatı tamamlanırken, burada hizmet verecek birimlerin bu binaya taşınma işlemi tamamlandı.

15 Eylül 2018 Cumartesi günü itibariyle Sinop İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi ve Halk Sağlığı Laboratuarı’nın tamamı bu yeni binada vatandaşlara hizmet verecek. Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan yeni Sağlık Kompleksi binasında düzenlediği basın toplantısında yeni binada hizmet verecek Sağlık birimleri hakkında bilgiler verdi. Erşan yaptığı açıklamasında; “2015 yılında ihalesi yapılarak 20.562,96 TL. ihale bedeli ile yapımına başlanan Sinop Sağlık Kompleksinin Bakanlığımızca 2017 yılı aralık ayında geçici kabul işlemleri yapılarak idaremize teslimi gerçekleştirilmiştir. Geçici kabul eksikliklerinin tamamlanmasına müteakiben mayıs ayı itibariyle İl Sağlık Müdürlüğü olarak Sağlık Kompleksi B blok’a taşınma işlemi gerçekleşmiştir.
Halk Sağlığı Laboratuarı, KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) ve Toplum Sağlığı Merkezimizde bu hafta itibariyle Sağlık Kompleksi C blokta hizmet vermeye başlamıştır.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ise hafta sonu taşınma işlemi gerçekleştirerek 15 Eylül 2018 itibariyle Sağlık Kompleksi A blokta vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacaktır dedi.

İl Sağlık Müdürü Mustafa Erşan yeni Sağlık Kompleksi binasında hizmet verecek Sağlık birimleri hakkında bilgi vererek şunları söyledi; “Kefevi Mahallesi, Hakimiyet Caddesinde faaliyet göstermekte iken Yeni Mahalle Okulak Sokak No:8 adresine taşınacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde 22’si Diş Hekimi olmak üzere toplam 90 personel ile hizmet verilecektir.

Yeni binasında engelliler için otopark alanı, asansörler ve gerekli diğer düzenlemeler sağlanmış ve engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği ayrı bir klinik oluşturulmuştur. Merkezi Sterilizasyon ünitesi, Protez laboratuarı,  lokal ameliyathane, 22 klinik alanı, mahkum koğuşu gibi diğer birimlerde kalite standartları doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Hizmet binasının yenilenmesi ile birlikte 7 adet diş üniti de yenilenmiş ve ilaveler ile birlikte toplam da 24 diş üniti hizmet verir hale getirilmiştir. Önce ki binamız da fiziki alan ve personel yetersizliği nedeniyle en fazla sorun yaşadığımız görüntüleme hizmetleri, yeni hizmet binasında ilave olarak alınan Periapikal Röntgen cihazı, Panaromik Röntgen cihazı ve yeni başlayan 2 Röntgen Teknisyeni ile toplamda 4 röntgen teknisyenle yeniden düzenlenmiştir. Röntgen teknisyeni sayısının yeterli hale gelmesi ile birlikte nöbetlerde de röntgen çekimi ile etkin ve kaliteli Acil Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri yürütülecektir dedi.

Toplum Sağlığı Merkezimiz Sağlık Kompleksi C blokta; 3 hekim, 2 diş hekimi, 1 diyetisyen ve diğer yardımcı sağlık personel ile birlikte toplam 26 personel ile hizmet vermektedir diyen Erşan; “Toplum Sağlığı Merkezimiz de obezite birimi ile diyetisyen kontrolünde hastalıklara yönelik diyet tedavileri, zayıflama, kilo alma ve vücut analizi hizmetleri verilmektedir.

Ayrıca Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri, aşılama hizmetleri, aile hekimliği hizmetleri, bulaşıcı olmayan hastalıklar, çevre sağlığı ve verem savaş hizmetleri yürütülmektedir. Çevre Sağlığı biriminde içme ve kullanma sularının denetimi, deniz yüzme alanları ve yüzme havuzları kontrolü, biyosidal ürünlerin denetimi ve beyaz bayrak kapsamında okul sağlığı hizmetleri verilmektedir.  Verem savaş biriminde mevcut verem hastalarının tedavisinin yanı sıra verem hastalarının temaslı taramaları yapılmakta ve korunmaları düzenlenmektedir. Ayrıca toplu yaşam alanlarında (huzurevi, cezaevi, engelsiz yaşam vb.) verem taraması yapılmaktadır açıklamasında bulundu.

Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nin de bu binada hizmet verdiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan; “ KETEM  B Blok -1 ve C Blok-1.katlarda  1 hekim,  6 yardımcı sağlık personeli ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 8 personel ile  Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak hizmet vermektedir.

KETEM biriminde 30-69 yaş arasındaki kadınlara meme, rahim ağzı kanseri ve kolorektal kanser taraması, 40-69 yaş arasındaki erkeklere kolorektal kanser taraması yapılmaktadır. Bununla birlikte Sigara Bıraktırma Polikliniği de KETEM biriminde hizmet vermektedir. Yine Halk Sağlığı laboratuvarlarınında Sağlık Kompleksi C blokta hizmet vereceğini belirten Dr. Mehmet Erşan, 1 Mikrobiyoloji Uzmanı, 2 Hemşire, 2 Biyolog, 1 Kimyager ile beraber toplam 17 personel ile hizmet vermektedir.

Su mikrobiyolojisi ve su kimyası laboratuarlarında su analizleri yapılmaktadır. Tüberküloz laboratuarının ruhsat işlemleri tamamlandığında, tüberküloz tanısı için kültür ve yayma işlemleri de yapılarak ilimize hizmet verilmesi planlanmaktadır. Açıklamasında bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Erşan’ın yanı sıra, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Usta, Başkan Yardımcıları Oktay Doğan, ve  Mustafa Yıldız, Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Halil İbrahim Ustaoğlu, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Hakan Çaypınar, KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Ahu Duran, Halk Sağlığı Laboratuvarı Sorumlu Hekimi Dr. Pınar Alagöz, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali İşler Müdürü Zuhal Yavuzcan, Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mustafa Aytaç ve basın mensupları katıldı.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v