Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 19 Eylül 2018, Çarşamba 15:17 tarihinde eklendi. 287 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PROF. DR. RECEP YAĞIZ KONUK EDİLDİ

PROF. DR. RECEP YAĞIZ KONUK EDİLDİ
PROF. DR. RECEP YAĞIZ KONUK EDİLDİ  


 

Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve sosyal bilimler Proje Okulu 9. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan "Uyum Programı"  kapsamında okulun 1983 yılı mezunlarından, Trakya Üniversitesi KBB Anabilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Yağız'ı konuk etti. 

Öğrencilerin ilgi ile izlediği etkinlik Sinop Kültür Merkezinde Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından organize edildi. 
Program okul müdürünün açış konuşması ile başladı. Konuşmasında "İmam Hatip Farkı" denilen şeyin bir örneğini burada yaşıyoruz, programını bozarak öğrencilerimizle birlikte olmak için ülkenin bir ucundan gelen hocamıza, emeği geçen, Önder yönetim kurulu başkan ve üyelerine teşekkür ederim." dedi.
Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Recep  Yağız'ın sunduğu söyleşiden başlıklar şöyle:
Başarılı olmak için öncelikle bir hedefiniz olsun, kendinizi çalışmaya tanımaya çalışın, becerileriniz meziyetlerini nelerdir? Kısıtlılıklarınız var mı? İnsan nereye gideceğini bilemezse çok fazla ileri gidemez ilkelerimiz ve değerleriniz olsun. Hedef sadece başarılı olmak mı? iyi insan,  güzel insan olabilmek lazım Evrensel insani değerler manevi ve ahlaki değerler milli değerler olmazsa olmaz Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde " Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim" buyurmuştur. İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır, beyninizle düşünün, aklınızı kullanın, yüreğimizle hissedin, vicdanlı olun, şefkat ve merhametle etrafınıza nesnelere dokunun, paylaşın, cömert olun.
Aklını kullanan vicdanlı, cömert şefkat ve merhamet temel hedefiniz olmalıdır. Son söz olarak; ömür denen zamanın nerede nasıl kim ve ne için tüketildiği ne göre başarınız anlam ve değer kazanacaktır, diyerek sözlerini noktaladı.
Kısa bir soru cevap bölümünden sonra Sinop Önder Başkanı Osman Aksu tarafından konuşmacıya çiçek takdim edildi.
Etkinlik katılımcıların hep birlikte çektirdiği toplu fotoğraf ile sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v