Tersanespor Gençliğe Umut Oluyor
Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş
Bu haber 25 Eylül 2018, Salı 15:58 tarihinde eklendi. 218 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HİLMİ KURU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HİLMİ KURU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HİLMİ KURU ADAYLIĞINI AÇIKLADI  Sinop'un tanınan Sanayi Esnaflarından Hilmi Kuru, muhtarlık için adaylığını açıkladı. Kuru, 2016 yılı başında köy statüsünden çıkartılarak Sinop'un önemli bir mahallesi haline gelen Korucuk'un muhtarlığına talip.  


Sinop Irmak Kafe’de düzenlenen programa Korucuk Köyü Muhtarlığına talip olan Hilmi Kuru’nun yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hilmi Kuru; “Yaklaşan bir muhtarlık seçimi var. Muhtarlık seçimine adayım. Şuan da muhtarlık seçimine 6 ay var. 6 ay önceden bir start verelim dedik. Arkadaşlarla beraber oturalım kaynaşalım bu işte iddialı olduğumuzu bu işi başaracağımızı kazanacağımıza inanıyoruz. Bugün birlikte bir karar verelim ve çalışmak için bir start verelim. Bizim gayretli ve iddialı olduğumuzu gösterelim istedim. Bu vesileyle de arkadaşlarımı buraya davet ettik. Arkadaşlar Korucuk köyünün hizmete çok ihtiyacı var. En basitinden yarın muhtar olunca ne yapacaksın dediğin zaman ilk başta çöp sorunlarımız var. Yol sorunlarımız var. Kanalizasyon sorunlarımız var. İleriki günler yani kısa vade de çöp yol kanalizasyon gibi sorunlarımız var. Aile hekimimiz yok. TOKİ de var. Merkez de var. Biz istiyoruz ki mahallemizde köyümüzde aile hekimimiz olsun. Bizim pazar yerine ihtiyacımız var. Korucuk köyü büyük bir köy. Hastane burada, okullar burada, yurtlar burada. Eğer Pazaryerini  kurabilirsek buraya pazaryeri yaptırabilirsek, Sinop Merkezinin  yükünü hafifletiriz. Ordu köyü, Osmaniye , Korucuk gibi köylerin de o pazar yerinden alışveriş yapmasını sağlarız. Bu merkez içinde kazançtır. Köy içinde kolaylıktır. Seçmen sayımız 2.200 biz bu seçmen sayımıza ulaşmak için gerçi 6 ayımız var. Biraz erken başladık. Anca ulaşırız diye düşünüyoruz. Mahalle mahalle, ev ev  beraber arkadaşlarımla gezip anca yetiştiririm diye düşünerek 6 ay öncesinden start verdim.”dedi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v