Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 29 Eylül 2018, Cumartesi 13:24 tarihinde eklendi. 185 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“KENDİ TUTAR KENDİ SATAR PROJESİ”

“KENDİ TUTAR KENDİ SATAR PROJESİ”
“KENDİ TUTAR KENDİ SATAR PROJESİ”   

 


Sinop Abalı Su ürünleri kooperatifi üyeleri tarafından avlanan balıklar toptan balık satışlarından sonra perakende balık satışlarına devam ediyor.


Sinop Abalı Su ürünleri kooperatifi üyeleri tarafından avlanan balıklar “Kendi Tutar Kendi Satar Projesi” kapsamında balıklar kooperatif binasında günlük olarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.


Sinop Abalı Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı
Ertekin Dinçer konu ile ilgili yaptığı açıklmada; “Arkadaşlarımın tutmuş olduğu balıkları bu yıl tezgahta satmaya karar verdik. Toptan satışı olan bir kooperatifti fakat parkende satışa döndü. Sinop halkına hizmet yapmak istiyoruz. Akşam kooperatif den olan arkadaşlarımın tutmuş olduğu balıkları gündüz satışa sunuyoruz. Ortalama fiyat ise piyasayla aynı. Şuan o kadar fazla bir bolluk yok. Hele de, Sinop’ta hava muhalefeti nedeniyle çok balıkçılığın olduğu söylenemez. Balıkçılık vasat durumda şuan çoğu arkadaşlarımızda zor durum da ama alışveriş fena değil. Satışlarımız güzel arkadaşlarımızın tutmuş olduğu balıkları satabiliyoruz Vatandaşlarımızın durumuna da bağlı tabi ki bu durum. Balık fiyatlarının şuanda yüksek oluşu da buna etken. Sinop halkının bize güveni de yerin de hava şartlarına göre tutulan balıkların sayıları farklılık gösteriyor. Büyük palamut un tanesi 12.50 TLorta boy 10 TL küçük boyu ise 7.50 TL Piyasa yüksek şuan da dışarı ya göndersek daha çok para kazanılır ama biz dışarı göndereceğimiz fiyattan, Sinop halkına sunmak istiyoruz.”dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v