Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 16 Ekim 2018, Salı 15:07 tarihinde eklendi. 166 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KESTANE SEYYAR TEZGAHLARDAKİ YERİNİ ALDI

KESTANE SEYYAR TEZGAHLARDAKİ YERİNİ ALDI
KESTANE SEYYAR TEZGAHLARDAKİ YERİNİ ALDI  Kış aylarının yaklaştığı günlerde Kestane seyyar tezgahları süslemeye başladı.

Türkiye'nin yanı sıra dünya çapında ün kazanan Sinop'un Erfelek ilçesinde üretilen ve kabuğundan çabuk ayrılması, farklı lezzeti ve parlak rengi nedeniyle bölgede "kuzu kestanesi" olarak adlandırılan Erfelek kestanesi, seyyar tezgahlarda yerini aldı.

Kestane Kebap satan Seçkin Demirbaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kestane çıktığı zaman kışın simgesi olarak bu işe başlıyoruz. Her zaman buradayım bu sene ürünler bol palamut balığı bol çıktığı zaman kestanede bol olur derler gerçekten de öyle. Çiğ olarak kilosu 12 TL den başlıyor 25TL’ye kadar gidiyor kestanenin iriliğine ve büyüklüğüne göre değişir. Kavurma olarak ta 100 gr 5TL den satıyorum. Kilo olarak ta 50 TL ye tekabül ediyor tabi ki öğrencilerimize ve askerlerimize indirimlerimiz oluyor, onlara yardımcı oluyorum elimden geldiği kadar taze ve indirimli ürün veriyorum. Satışlarımız çok şükür iyi yani hafta sonu daha hareketli oluyor, insanlar dışarı da oluyor. Sinop Erfelek kestanesi kavuruyorum Sinop un dışında kesinlikle almıyorum ve satmıyorum çünkü kestaneyi bildiğim için. Çok iri kestaneyi de tezgaha koymuyoruz orta boy kestane koyuyorum bu kuzu kebap i olarak ifade edilir Erfelek kestanesi çiğ olarak ta satıyorum.”dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v