Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 30 Ekim 2018, Salı 14:37 tarihinde eklendi. 204 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

METE ÇAĞDAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLDU

METE ÇAĞDAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLDU
METE ÇAĞDAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLDU   


Sinoplu Gazeteci Mete Çağdaş, Sinop Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu açıkladı.


Gazeteci Mete Çağdaş bir kafede düzenlediği toplantıyla, önümüzdeki yerel seçimlerde Sinop Belediye Başkanlığı için bağımsız adaylığını belirtti. Toplantıya Gazeteci Çağdaş'ın ailesi ve çok sayıda vatandaş ile gazeteciler katıldı.  Burada açıklamalarda bulunan Mete Çağdaş, hedeflerini anlattı. 50 kişinin değil 50 bin kişinin mutlu olacağı bir Sinop için harekete geçtiğini belirterek, kendi çıkışını 'Sinop'un bağımsızlık hareketi' olarak nitelendirdi. Mete Çağdaş: "Bağımsızlık savaşı vererek Cumhuriyeti ilan ettik.  Bende bu gün 50 kişinin mutlu olduğu değil, 50 bin kişinin mutlu olduğu bir kent kurmak için bu gün bağımsızlığımı ilan ediyorum. Bu şehirde sadece 50 kişi mutlu. Onların tıkırı yerinde, Sinop'a yapılacak her şeye karşı çıkıyorlar. Ben 50 bin kişinin mutluluğuna talibim. Çok şükürler olsun ki burada gönül dostlarımı görüyorum. Arkamda hiç bir partinin logosu yok. Ama benim halkım, gerçek halk burada. Benim için de asıl önemli olan bu" dedi. 
2019 yerel seçimlerinde sandıktan çıkacağına inandığını söyleyen Mete Çağdaş, tüm Sinoplulardan da destek istedi. Çağdaş: "60 yaşına merdiven dayadım, 59 yaşındayım. Bu yaşa geldim Sinop hala aynı. Arkadaşlar benim kendime göre büyük projelerim var. Ekibimle birlikte bunun üzerine kafa yoruyoruz. Ben sizin içinizden biriyim. Halkın ta kendisiyim. Toplumda büyük karşılığım olduğuna inanıyorum. Diğer partilerin henüz aday adayları var. Ama ben aday adayı değil, bağımsız adayım. Yani ben sizin adayınızım. Ben diğer aday adaylarının açıklamaları sırasında bu kalabalığı göremedim. Bu günkü toplantımda bağımsız belediye başkan adaylığımı resmen açıklıyorum. Bu saatten sonra Recep Tayyip Erdoğan bile 'Gel Mete bizden aday ol' dese asla aday olmayacağım. Bunun şeref ve namus sözünü veriyorum. Sinop'ta devrim yapacağız. Bağımsızlık mücadelesini bunun için başlattık. Bana güvenin ve destekleyin, 5 sene içerisinde 'bu çocuk bu zamana kadar neredeymiş, biz bunu niye bilememişiz' dedirtmez isem namerdim" diye konuştu. 

Açıklamalarına şu şekilde devam eden Çağdaş; “Sinop'un en büyük sorununun trafik sorunu olduğunu belirten Mete Çağdaş, trafiği rahatlatmak adına gerçekleştirmeyi planladığı projeleri anlattı. Sinop'u 5 bin adet zeytin ağacıyla buluşturma sözü de veren Mete Çağdaş, Sinop'u genetiği oynanmış çiçeklerle değil, gerçek çiçekler ve yeşille buluşturacağını, mevcut Sinop Belediyesini yıkarak kale surlarının etrafını açacağını, rüzgar gülleri aracılığıyla yeşil enerjiye katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v