Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 20 Kasım 2018, Salı 13:14 tarihinde eklendi. 182 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OSMAN GÜLERYÜZ AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU

OSMAN GÜLERYÜZ AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU
OSMAN GÜLERYÜZ AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU  Sinoplu iş adamı Osman Güleryüz, Sinop Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı oldu.


Sinoplu sevilen iş Adamı Osman Güleryüz, AK Parti'den Sinop Belediye Başkanlığı için resmi müracaatını yaptı. Başvuru evraklarını AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü'ye teslim eden Güleryüz, Sinopluya hizmete talip olduğunu söyledi.  

 

Güleryüz basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güleryüz gazetecilere yaptığı açıklamada; “Malumunuz 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde, Sinop AK Parti’den, Sinop Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak yola çıktık. Hayırlısıyla bu yolun öncelikle aday adaylığı kısmını aşıp, adaylık kısmına kadar getirebilmek. Ondan sonrasında ise kısmet olursa Belediye Başkanlığı noktasında, Sinop’a hizmet etmeyi hedefliyoruz. Sinop’un hizmet anlamında ihtiyacı olduğu bir takım hususlar olduğunu görüyoruz. Bu hususlarında gerek iktidar belediyecilik tarafından yapılabileceğini, gerekse biraz daha farklı belediyecilik anlayışıyla takviye edilebileceğini gördüğümüz için böyle bir yola çıktık. Allah hakkımızda hayırlısını nasip eylesin. “dedi.


Osman Güleryüz Kimdir?

İnşaat Yüksek Mühendisi olan Osman Güleryüz,1973 yılı Sinop Merkez Hacıoğlu köyünde doğdu. İlk öğrenimimi Sinop Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulunda,  lise öğrenimini ise Samsun Anadolu Lisesinde yatılı olarak tamamlayan Osman Güleryüz, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini ise 19 Mayıs Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde gerçekleştirdi. 2001 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu aile şirketlerinde inşaat malzemesi satışı, kamu ve özel sektör taahhüt işleri, altyapı ve üstyapı projelendirilmesi, gayrimenkul değerleme, yapı laboratuarı ve yapı denetim işleriyle birlikte otel ve konaklama sektöründe halen faaliyet gösteren Osman Güleryüz, 2007-2011 yılları arasında 4 yıl süreyle Sinop Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yaptı. 2009 yılında AK Parti’den Sinop Belediye Başkanlığı aday adaylığını takiben 2009-2014 yılları arasında Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüten Güleryüz, Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Dayanışma Derneğinde genel sekreter olarak görev yapmakta. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Güleryüz, evli. 3 kız çocuğu babası.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v