Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 28 Kasım 2018, Çarşamba 15:41 tarihinde eklendi. 171 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"SİNOP’TA “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİ"

"SİNOP’TA “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİ"

 


Sinop’ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında yüzme kursları verilmeye başlandı.

 

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor kompleksinin içerisinde yer alan yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda devam eden proje kapsamında, ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine beden eğitimi ve oyun derslerini yüzme öğrenmeleri için il müdürlüğü tesislerinin fiziki mekan imkanlarından faydalandırmak, sosyal hayata katılmalarına imkan sağlamak, kentteki sporun geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirmek ve çocukları sporla tanıştırmak hedefleniyor.

Sinop Valisi Köksal Şakalar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanlığımız tarafından kurulan yapılan yüzme bilmeyen kalmasın projesi etkinliğimize hoş geldiniz. Buradaki amaç 62 ilden 100 binden fazla gencimizin yüzme öğrenmesi. Baktığımızda hayata yüzme çocuklarımızın bizlerin hayatını kurtaran bir spor dalı, hem çocuklarımız spor yapmış olacaklar, hem de ileride lazım olduğunda kendi hayatlarını ve diğer insanların hayatlarını kurtaracaklar. Şuan için 3.sınıf ve 4.sınıflarımız ilköğretim okulundan, yüzme öğrenmeye geldiler. Kendilerine başarılar dilerken burada emeği geçen Havuz personelinden, Gençlik Spor Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürümüze öğretmelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve hayırlı uğurlu olsun diyorum.” Dedi.

Gençlik ve Spor Sinop İl Müdürü Kazım Açıkbaş ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “ Yüzme bilmeyen kalmasın projesinin tanıtım programına hoş geldiniz. Türkiye genelinde Gençlik ve spor bünyesinde bulunan yüzme havuzlarımızın daha aktif daha verimli kullanılmasına yönelik olan. İlk okullar da okuyan 3. Sınıf ve 4.sınıf öğrencilerimizin beden eğitimi ve oyun dersini yüzme öğrenerek değerlendirme amacıyla Gençlik ve Spor Bankalığı ve Milli Eğitim Bankalığı ile güç birliği protokolü kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de Yüzme bilmeyen kalmasın projesi Sayın Valimiz himayelerinde başlamış olup Milliyetim müdürlüğümü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından projemiz başarı ile yürütülmektedir.”dedi.

Gerçekleşen projeye Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Gençlik ve Spor Sinop İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Sinop Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Şimşek, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v