Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 03 Aralık 2018, Pazartesi 13:24 tarihinde eklendi. 168 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EĞİLİM YOKLAMASININ GALİBİ “BARIŞ” OLDU

EĞİLİM YOKLAMASININ GALİBİ “BARIŞ” OLDU
EĞİLİM YOKLAMASININ GALİBİ “BARIŞ” OLDU  

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Sinop Merkezde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında 597 oy alan Barış Ayhan birinci çıktı.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) Sinop, Bilecik ve Çanakkale belediye başkan adaylarının belirlenmesinde eğilim yoklaması yapılması kararı alınmıştı.

Sinop’ta 2 Aralık Pazar günü 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Salonunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasında Sinop Merkez ilçe sınırları içerisinde ikamet eden toplam bin 373 üyeden, bin 144’ünün kullandığı oylar sonucunda, 597 üyenin oyu ile Barış Ayhan CHP’nin muhtemel Sinop Belediye Başkan Adayı olarak sandıktan çıkan isim oldu.   

CHP’den Belediye Başkan Adaylığı için Baki Ergül, Barış Ayhan, Bülent Gökmenoğlu ve Metin Gürbüz’ün dahil olduğu 4 adayla gerçekleştirilen eğilim yoklamasında  Baki Ergül 323, Barış Ayhan 597, Bülent Gökmenoğlu 58, Metin Gürbüz ise 162 oy alırken 4 oy ise geçersiz sayıldı. Eğilim yoklaması sonucunda 597 oy ile üyelerin çoğunluğunun oyunu alarak sandıktan Barış Ayhan ismi Sinop Belediye Başkanı Adayı olarak çıktı.

Bizim İçin Önemli Olan 31 Mart'ta Alacağımız Zaferdir

Açıklanan resmi sonuçların ardından tebrikleri kabul eden Ayhan  yaptığı açıklamada eğilim yoklamasının kazanan ya da kaybedeninin olmadığını, bundan sonra hep birlikte kaldıkları yerden devam ederek Sinop’ta sosyal demokrasinin bayrağını dalgalandırma mücadelesine devam edeceklerini söyledi.

Ayhan; "Daha önce de dediğimiz gibi bu seçimin kaybedeni yok. Bu akşam burada herkes kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, Sinop kazandı. Bizim için önemli olan 31 Mart'ta alacağımız zaferdir. Onun için bu akşam bu işi burada bıraktık. Yarın sabahtan itibaren sosyal demokrasinin bayrağını yeniden Sinop burçlarında dalgalandırma k için hep beraber bütün Cumhuriyet Halk Partililer el birliği ile mücadele edeceğiz. Bu bayrağı orada dalgalandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v