Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 14 Aralık 2018, Cuma 12:08 tarihinde eklendi. 218 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK PARTİ SİNOP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE UĞUR GİRESUN ATANDI

AK PARTİ SİNOP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE UĞUR GİRESUN ATANDI
AK PARTİ SİNOP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE UĞUR GİRESUN ATANDI  AK Parti Sinop İl Genel Meclis eski Başkanı Uğur Giresun AK Parti Sinop İl Başkanı olarak atandı.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın oluruyla AK Parti'nin yeni Sinop il başkanı oldu. Giresun'un kısa süre içerisinde yeni yönetimi oluşturması bekleniyor.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sinop Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından il başkanlığı makamına genel merkez atama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde 5 isim arasında teşkilat mensuplarıyla temayül yoklaması yapan parti genel merkezi, iki gün önce de mevcut il yönetiminin istifasını almış, il başkanı olarak adı geçen 5 ismi mülakat için Ankara'ya çağırmıştı. AK Parti Genel Merkezinin kararı akşam saatlerinde netleşti. AK Parti Sinop İl Genel Meclis eski Başkanı Uğur Giresun AK Parti Sinop İl Başkanı olarak atandı.

Açıklama yapan Uğur Giresun, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Hedefin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Sinop'u AK belediyecilikle buluşturmak olduğunu söyleyen Giresun, "Gün birlik günüdür. Tüm teşkilat üyelerimiz ve tüm halkımızla yola çakıyoruz. Allah çıktığımız yolda bizleri ve tüm teşkilat üyelerimizi muvaffak eylesin. 31 Mart seçimlerinde yeni bir zafer kazanacağız. 1 Nisan sabahı Sinop'un bütün ilçeleri ve merkezi AK belediyecilikle tanışmış olacak” dedi. 

Uğur Giresun Kimdir;

1976 yılında Sinop Merkez Korucuk Köyünde doğdu. İlkokulu Korucuk ilkokulunda, orta ve lise öğrenimini Sinop Merkez Ticaret Lisesinde tamamladı. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavını kazanarak mali müşavir ruhsatını aldı.  2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi ile siyasi hayatına başladı. Ekonomik işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı, mali ve idari işlerden sorumlu  il başkan yardımcılığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundu. 22 Temmuz 2007 Milletvekili Seçimlerinde Sinop 3.sıra milletvekili adayı olarak seçime katıldı. 29.03.2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Sinop Merkez İl Genel Meclis üyesi olarak seçildi. 3 yıl İl Genel Meclis Başkanlığı ve 5 Yıl Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı yaptı. 07.06.2015 tarihinde yapılan milletvekilliği seçiminde aday adayı oldu. Mali müşavirlik faaliyetinin yanı sıra Sinop Merkez, Boyabat, Gerze ve Ayancık ilçelerinde ticari faaliyetleri  devam etmektedir. Mali Müşavirler Odası üyeliği, Sinop Spor Kulübü As  Başkanlık, THK Sinop Şubesi Başkan Yardımcılığı, Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü üyeliği, İl Genel Meclis Üyeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. AK Parti Siyaset Akademisi eğitimini tamamladı. Yöneticilik, iletişim, yerel idare kaynaklarının etkili kullanılması ve enerji verimliliği konularında yurt içi ve yurt dışında seminer ve konferanslara katıldı. Evli ve 2 çocuk babası olup orta derece İngilizce bilmektedir.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v