Tersanespor Gençliğe Umut Oluyor
Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş
Bu haber 20 Aralık 2018, Perşembe 11:58 tarihinde eklendi. 193 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BARIŞ AYHAN VE EKİBİNDEN 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

BARIŞ AYHAN VE EKİBİNDEN 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET
BARIŞ AYHAN VE EKİBİNDEN 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET  Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan adayı Barış Ayhan yerel seçim çalışmaları kapsamında 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan adayı Barış Ayhan yerel seçim çalışmaları kapsamında 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan adayı Barış Ayhan ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada; “
Bugün burada 31 Mart seçimlerine yönelik olarak seçim çalışmasının Startını verdik. Özellikle bu Startı verirken ilk durak olarak yerel basını seçtik.  Yerel basınımızı ve onların çatı örgütü olarak gazeteciler cemiyetlerini ziyaret ettik. Sinop’un sorunlarını sorunlarına dair çözüm önerilerimizi ve ileriye dönük projelerimizi kendileri ile paylaştık. Ayrıca bizim göremediğimiz, onların gördüğü, sorunları konuştuk. Doğal olarak Sinop’un her yerin de oldukları için,  en ücra sokaklarında bile oldukları için, Sinop’un her köşesinden haberdar oldukları için, bizlerdeki eksiklikleri bizlerin göremediği onların gördüklerini paylaşmak üzere 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettik. Basın milletin ortak sesidir ve basın milletin ortak sesi ise henüz sokağa çıkıp da milleti teker teker dinlemeden, halkımızı teker teker dinleyip, onlara projelerimizi anlatmadan onların sorunlarını dinlemeden, önce ortak bir ses ile Sinop’a dair neler yapabileceğimizi geleceğe dair projelerimizi paylaştık. Bence çok verimli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Sayın başkanda nazik konuk severliğinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Sinop Vizyonunu ortaya koymuş bir kenttir, Sinop Vizyonunu eğitim, kültür, turizm kenti olmak gününde orta koymuş bir kenttir. Bu anlamda siyasileri ile bürokrasi ile sivil toplumuyla basınıyla hep birlikte bu Vizyona hizmet eden bir mücadele eden bir mücadele içerisinde, Sinop’u turizmde Türkiye’de ve dünyada gerçekten olması gereken yere taşıması üzerine hep beraber mücadele edeceğiz.”dedi.

Ayhan açıklamalarının devamında; “Tabi ki bunun lokomotifi de belediye olmalıdır, belediye başkanı olmalıdır. 31 Mart ta seçile bilirsek eğer bu anlamda, Sinop’u hak ettiği yerde taşımak anlamında lokomotif olacağız. Sayın başkanımızda bizimle birlikte olacağımızı ve destek olacağını beyan ettiler. Bu anlamda kendilerine desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Umuyorum ki birkaç ay sonra Cemiyetimizin fiziki şartları daha düzgün, daha rahat çalışma koşulları içerisinde daha, özgürce faaliyetlerini sürdüreceklerdir. Bizlerde onlarla beraber onlara destek olarak Sinop’u tanıtımın da elimizden gelen tüm gayreti sağlayacağız, çok verimli çok güzel bir toplantı oldu, beni daha da çok
heyecanlandırdı. Startı buradan verdik. Öğleden sonra da basın mensuplarımızı, Yerel yazılı Basınımızı gazetelerimizi ziyaret edeceğim, Onlarında da sorunlarını öğreneceğiz ve Sinop’a dair hep birlikte tüm sivil toplum örgütleri ile basınımızla muhtarlarımızla, üniversitemizle kent konseyimizle hep birlikte ortak paydası Sinop olan bir kitle ile bir örgütlenme ile Sinop adına çok güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Bundan bir hafta önce projelerimizi, Sinop’a dair yapabileceklerimizi arkadaşlarım ile proje ofisinde toparlarken çok heyecan içerisindeydim, çok güzel işler başarabileceğimizi inanıyordum. Ama bugünkü yaptığımız çalışma sonrasında Sinop’a dair yapabileceklerimizi konuştuğumuzda daha çok mutlu oldum. Kendi elimizi daha sağlam hissediyorum, inanıyorum ki hep birlikte Sinop’a adına çok güzel işler başaracağız.”dedi.

 

 

 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel konuşmasında: Cumhuriyet Halk partisinin 31 Mart seçime giden süreçte, seçimin çalışmalarını Start verdiğini görüyoruz. Bu Startında bu zamana kadar bizim çok alışkın olmadığımız genellikle biz şurada olacağız sizde gelin gibi davetler ile karşılaşmamızı dışında Basın üzerinden ve Basın çatı Örgütleri üzerinden, Cemiyet üzerinden başlatılması bizi gerçekten memnun etti.  Biz genellikle tersine alışkın insanlarız, ama biz size gelmek istiyoruz diye randevu talebi ile karşılaştık, yaklaşık 1 buçuk saatlik bir görüşme oldu. Sayın Başkan adayı Barış Ayhan projelerinden bahsetti, başta Turizm olmak üzere çok güzel projeleri anlattı, ziyaretinden biz ötürü gerçekten çok memnunuz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz ve yolu açık olmasını diliyoruz. 31 Mart seçimlerinde, Sinop’un huzuru sükuneti içerisinde bir seçim geçirmelerini diliyoruz.

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v