Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 26 Ocak 2019, Cumartesi 16:06 tarihinde eklendi. 301 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERKEZ KÖYLERE BÜYÜK MÜJDE

MERKEZ KÖYLERE BÜYÜK MÜJDE
MERKEZ KÖYLERE BÜYÜK MÜJDE  

 

Sinop Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından organize edilen ve Sinop İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleştiren toplantıda Sinop merkez köyleri de toplantı gündemindeydi.

Kahvaltı sonrası ilk sözü AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun aldı.

Giresun; ‘‘Sürekli eleştiriyoruz ama özeleştiri de yapalım ve bu bağlamda tabiri caizse röntgenimizi çekelim istedik. Bu kahvaltı vesilesi ile bir araya geldik ve Sinopumuzun Sinoplumuzun nerede ne eksiği var, eksikler konusunda bizim nasıl bir eksiğimiz var dinlemek istedik. Hep bizler konuşuyoruz şimdi dinleme vaktidir’’ dedi ve sözü Sinop’un merkez köylerinden katılan vatandaşlara bıraktı.

Sinop Bostancılı Köyü, Korucuk Köyü,Orduköyü ve Osmaniye köylerinden katılan vatandaşlar en büyük sorunlarının altyapı,kanalizasyon,çevre ve temizlik alanlarında olduğunu söylerken şehir merkezine ulaşımda bu köylere belirli saatlerde toplu taşıma araçlarının olduğunu, hatta kış mevsiminde bu ulaşımın akşam saatlerinde neredeyse hiç olmadığını, Korucuk köyü sakinlerinin ise Tatlıgöl mahallesi mevkiine ulaşım aracı bulunmadığı sebebi ile kış mevsiminde 400-500 mt. yürüyerek anayola çıktıklarında dolmuş bulmaya çalıştıklarını dile getirdi. Tüm bu sorunları dinleyen Sinop Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü vatandaşlara bu hususta müjdeyi verdi;

“Eskiden köy ve belde olan yerlerin hepsi 2016 Şubatında artık Sinop’un birer mahallesi oldu. Ama görülen o ki bu sadece resmi kayıtlarda böyle. O bölgelerin nelere ihtiyaçlarının olduğunu yaşayan, bilen birisi olarak söylüyorum, bu bölgelerde hızlı bir şekilde eksiklerin tamamlanarak ulaşımla alakalı sorunu konuşulmaktan çıkaracağız’’ dedi.

Köylere  Doğalgaz  Müjdesi

Sinop Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü,  Sinop Bostancılı Köyü, Korucuk Köyü, Orduköyü ve Osmaniye köylerinden katılan vatandaşların sorunlarını ve beklentilerini dinledikten sonra bir müjde daha verdi.

Çöpçü; Halkımızın bizi bu göreve layık görüp getirmesi halinde; belediye olarak üst yapı ve ekipman desteği vererek, bu köylere doğalgaz hizmetini getirerek burada yaşayan vatandaşlarımızın da  hayat standardını yükselteceğiz dedi.

Amacımız sorun yaratmak değil çözüm üretmektir diyen Çöpçü sözlerini; ‘Kent merkezimizde eskiden yapılmış olan plansız ve çarpık yapılaşmayı kentsel dönüşüme sokarak, otopark sorunu çözülmüş, yeşil alan ve ticari alanları iyi planlanmış, binaları şehir estetiğine uygun, daha güzel ve yaşanabilir mekanlara dönüştürerek güzel Sinop’umuzda “Kent Kimliği” oluşmuş mahallelerle şehrin dönüşümünü sağlamak için var gücümüzle çalışacağız.31 Mart hepimiz için hayırlı olur inşallah” şeklinde noktaladı.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v