Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 23 Şubat 2019, Cumartesi 20:06 tarihinde eklendi. 159 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP SEYİT BİLAL İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN ANKARA ÇIKARMASI

SİNOP SEYİT BİLAL İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN ANKARA ÇIKARMASI
SİNOP SEYİT BİLAL İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN ANKARA ÇIKARMASI

16-17 Şubat 2019 tarihlerinde Bilim Kahramanları Derneği'nin düzenlemiş olduğu ve Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsünde gerçekleştirilen 15. Robot Tasarımı ve Robotik Kodlama Yarışmasına Sinop'tan Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu da katıldı.

3 aylık yoğun bir çalışmanın sonunda öğrenciler performanslarını sergilediler. Yarışmalar 3 kategoride gerçekleştirildi. 1. kategoride Bilim Kahramanları Derneği’nin belirlemiş olduğu tema üzerindeki görevler öğrenciler ve ekiplerce hazırlanan ve tasarlanan robotlar ve yazılan kodlama usüllerine göre gerçekleştirilmeye çalışıldı. Belirlenen tema üzerindeki 17 adet görev her takımdaki 4 adet pilot tarafından yazılan kodlara göre hareket eden robotlara yaptırılmaya çalışıldı. 2. kategoride ise Fen ve Teknoloji öğretmeni Ramazan Ceran'in rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış oldukları bilim projesi jüriye sunuldu.3.kategoride ise öz değerler jürisinin önüne çıkan FLL 7/24 takımı takım olma bilinci içerisinde yarışmaya hazırlanırken yaşadıkları süreçleri jüriye anlattılar. Kafileye Okul Müdürü Aydın Yılmaz Başkanlık etti. Okul Müdür Yardımcısı Nadir Aysa’nın proje koordinatörlüğü görevini yerine getirdiği yarışmaya bilişim teknolojileri öğretmeni Ahmet Yeşiltaş ve proje danışmanı fen teknoloji öğretmeni Ramazan Ceran da eşlik etti. Yarışmacı 9 öğrenci ve  rehber öğretmenler  yarışmadan önce Ankara'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler. Ankara gezisinde öğrenciler öncelikle Ankara Kalesi'ni gezdiler. Daha sonra Rahmi Koç Müzesini Mehmet Akif Ersoy Evi rahmetli Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabri ve Tacettin Dergahı gezinin duraklarındandı. Öğrenciler 1.meclisi ve TBMM’yi gezdikten sonra buradan Hacı Bayram Veli Camii'ne geçtiler. Öğrenciler buradan da Gençlik Parkına geçtiler ve park içerisindeki lunaparkta öğretmenleri ile birlikte doyasıya eğlendiler.

Yarışmalar sonunda Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu İlk defa katıldığı yarışmada 36 takım arasında robot tasarımı  kodlama robot performansı  alanında 12. oldu.


3 kategori ortalamasında 8. sıraya yerleşen Seyit Bilal ortaokul öğrencilerini İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da makamında kabul etti. Ercan Yıldız öğrencilere kitap hediye ederek onları kutladı bir daha ki yarışmalarda daha üst derecelerde başarılar beklediğini söyledi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v