Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 28 Şubat 2019, Perşembe 15:06 tarihinde eklendi. 237 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OSMAN EGİN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

OSMAN EGİN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
OSMAN EGİN KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  

Sinop İl Müftülüğü’ nün davetiyle Sinop’a gelen, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin Kur’an Kursu Öğreticileri ile buluştu.

Program Boyabat Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Halil İbrahim Kolsuz’ un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an Kursu öğreticilerine “Hoş geldiniz” diyen Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik; “Yaptığımız Kur’an hizmeti Rasülüllah (sav) Efendimiz’ in miras bıraktığı vazifelerden biridir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde vazifelerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.”dedi. Akabinde Kur’an Kursu Öğreticilerine konuşan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin “Yapığınız vazife çok ulvi bir vazifedir. Bu vazifeyi yerine getirirken çocuklarımızın öğrencilerimizin durumlarını haleti ruhiyyelerini iyi izleyerek ona göre davranmamız, öğrencilere vereceğimiz eğitimlerde başarıyı yakalamamıza sebep olacaktır. Rasülüllah (sav) efendimiz Eshab-ı Suffe’de talebe okuturken onların her türlü müşkilatları ile ilgileniyordu. Bizler de öyle olmalıyız ki, öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntıları olduğu zaman müracaat merkezi, onlara yol gösterici olmamız gerekmektedir. Öğrencilerimize her türlü ibadetlerimiz, giyim kuşamlarımız, her türlü halimiz ile örnek olmamız gerekmektedir ki,  İslam’ın nasıl yaşanacağı konusunda öğrencilerimizin önünde rol model bizleriz” dedi. 

Öğrencilere hafızlık yaptırırken hangi metotlara daha verimli olacağı üzerinde duran Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin sözlerini  “Kur’an Kursu öğreticiliğinin emeklerinin karşılığı, sabırla ve azami gayret göstererek meydana gelmektedir. Rabbim hepimizi muvaffak kılsın” diyerek tamamladı.

Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’ in konuşmasının ardından program sona erdi.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v