Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 01 Mart 2019, Cuma 13:07 tarihinde eklendi. 123 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MÜFTÜLÜKTEN SABAH NAMAZI BULUŞMASI PROGRAMI

MÜFTÜLÜKTEN SABAH NAMAZI BULUŞMASI PROGRAMI
MÜFTÜLÜKTEN SABAH NAMAZI BULUŞMASI PROGRAMI  

Sinop Alâeddin Camii’nde devam eden sabah namazı bulaşması programlarında, bu hafta İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin gençler ile buluştu.

 

Program Osman Egin ‘in Sabah namazını kıldırmasının akabinde aşrı şerif okuması ile başladı. Daha sonra tesbih, sabah zikri ve kasideler ile devam etti.

 

Programda gençlere hitap eden Egin; “Bizler tarihi mekanları kontrol altına alarak onları muhafaza altına aldık bu günlere kadar gelmesini sağladık. Lakin gönülleri koruma altına alamadığımız için koruma altına alarak günümüze kadar getirdiğimiz ibadethanelerimizde, camilerimizde yeterli genç cemaat bulunmamaktadır. Bizler gençlerimize çok sahip çıkmamız gerekmektedir. Onlara sahip çıkamadığımız zaman onları etkisi altına alacak, onları Cenab-ı Hakk’ın rızasına uymayacak işlere gayri ihtiyari bir şekilde yönlendirecektir. Bizler gençlerimize sahip çıkmamız için,   gençlerimizin camiye alışması, bir araya gelmesi ve camilerimizin hayatlarının merkezinde olmasını sağlamamız gerekmektedir. Gençlik gerçekten insan hayatında en önemli dönemdir. Kur'an-ı Kerim'deki ifadeyle dünyaya geliyoruz zayıf ve güçsüz bir şekilde. Güçleniyoruz gençlik çağı yaşıyoruz, tekrar yaşlanarak güçsüzlük dönemine doğru ilerliyoruz ve nihayet bu dünyadan Cenab-ı Hakk'ın takdir ettiği nefes sayısını tamamladıktan sonra göçüp gidiyoruz. Genç kardeşlerimiz, hayat yolculuğunun başında. Dolaysıyla hem dünyalarını kazanmaları hem ahiretlerini kazanmaları bakımından dikkat etmeleri gereken hususların başında öncelikle dinde samimi olmalıyız. Yani tutarlı olmalıyız. Sözümüzle yapıp ettiklerimiz, içimizle dışımız her şeyimiz tutarlı olmalı. Orta yolu izlemeye çalışmalıyız, aşırılıklardan kaçmalıyız. Okul, iş hayatımızda mutlaka disiplinli olmalıyız, vakti çok iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

 

Osman Egin’ in konuşmasının ardından Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı dua sonrasında yapılan çorba ikramı ile program sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v