Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 05 Mart 2019, Salı 11:38 tarihinde eklendi. 135 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

COŞKUN ŞEKER; “ 1 NİSANDA ŞAKA YAPMADIĞIMIZI HERKES GÖRECEK”

COŞKUN ŞEKER; “ 1 NİSANDA ŞAKA YAPMADIĞIMIZI HERKES GÖRECEK”
COŞKUN ŞEKER; “ 1 NİSANDA ŞAKA YAPMADIĞIMIZI HERKES GÖRECEK”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Sinop Başkanı Coşkun Şeker, Mart ayı dert ayı derler bizim şakamız yok. Sinop’ta 2500 kişi bizden haber bekliyor.” dedi. 

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği, Sinop Belediyesi Toplantısı salonunda basın toplantısı düzenleyerek, Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara seslendi. 

 

Açıklamalarına şu şekilde devam eden Şeker; “Biz bu kapıyı zorlayacağız.  Bir çıkış yolu istiyoruz. Sinop’taki siyasi partilerden randevu alıp kendilerine derdimizi anlatmak istiyoruz. Medya çok ciddi destek veriyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ve yakınları olan seçmenler çok bilinçli ve bu bizi umutlandırıyor. Bakin Ankara’da 280 bin insan topladık bu başkanımız Gönül Boran Özüpak hanım efendinin büyük gayretiyle oldu. Başta ben ve il temsilcilerimiz de çok gayret ettik. Şimdi İstanbul da 1 milyon hedefiyle toplanacağız. Bizler yasaların geriye dönük isletilmesiyle hakları elinden alınan mağdurlarız. Sinop olarak en yoğun katılımı sağlamayı düşünüyoruz. Mitingin yanı sıra Sinop’ta da faaliyetlerimiz sürüyor.  Her ilçede temsilcilikler olacak ve buralarda toplantılar gerçekleştireceğiz. EYT çözülene kadar umutsuzluğa düşmeden,  bölünmeden,  parçalanmadan,  parçalanmadan barışçıl bir dil kullanarak mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Basın Sözcüsü Aygün Koçak ise yaptığı açıklamada; “Prim gün sayısını doldurmuş emekli olmaya hak kazanmış ancak çıkarılan bir yasa ile bu hakları ellerinden alınmış emeklilikte yaşa takılmış vatandaşların çığlıklarına kulak tıkayan hükümete ısrarla seslerini duyurmaya çabalıyor.  Sosyal medyada benzeri görülmemiş bir örgütlenmeye giden 2015 yılında kurulan 54 şehirde temsilciliği olan EYT’liler toplantılar yapıp imza toplayacak. Ankara’ya 285. Bin kişiyi yığan ve buna rağmen hükümetin gündemimizde yok. EYT son kozunu valilikten onay gelmesi durumunda mart ayında İstanbul da gerçekleştireceği mitingle oynayacak.


Eğer bir aksilik olmazsa Türkiye farklı siyasi görüşlerden mağdur insanların bir araya geldiği , daha önce benzeri görülmemiş bir mitinge sahne olacak 1 milyon katilim hedefi olan mitinge Sinop’tan yoğun katilim gerçekleşecek” dedi.

http://upload.haber57.com.tr/gorseller/haber57-107ad2438cfcba8d3723d201345d42fbc.jpg

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : eyt
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v