SİNOP TSO, ÜYELERİ İÇİN MASAYA OTURDU
KENDİNE HAS MURAL FEST, 23 AĞUSTOS’TA SİNOP’TA
SİNOP’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU 1 GÖZALTI
SİNOP'TA TARİHİ ESER OPERASYONU
Bu haber 07 Mart 2019, Perşembe 14:44 tarihinde eklendi. 98 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UĞUR GİRESUN 8 MART KADINLAR GÜNÜ KONUŞMASI

UĞUR GİRESUN 8 MART KADINLAR GÜNÜ KONUŞMASI
UĞUR GİRESUN 8 MART KADINLAR GÜNÜ KONUŞMASI

Ak Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun8 Mart Kadınlar Günüile ilgili açıklamalarda bulundu. Giresun kadınların hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil ettiğini belirten konuşmasında; “Merhum ozanımız Neşet Ertaş’ın da dediği gibi: ‘Kadın insandır bizler ise insanoğlu.’ Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız olarak bizlere sunan tüm kadınlarımız, bizim için bir gün değil, her gün değerli, her gün takdire şayandır.

Kadınlarımız yeri gelmiş Nene Hatun olup, Şerife Bacı olup eşleri ve evlatlarıyla yan yana omuz omuza istiklal mücadelesi vermiş, yeri geldiğinde de 15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların üzerine cesaretle yürümüş ve şehit olmuşlardır.” dedi.

 

Konuşmasının devamında Giresun; “Kadınlarımız dünyanın vicdanını temsil etmektedir. Onlar tarih boyunca cesaret ve fedakârlıklarıyla bizlere dayanak, korunak, sığınak olmuşlardır.

Bu vesileyle kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren her türlü adımın karşısında olduğumuzu da bir kez daha ilan ediyorum.

Bizlerin geleceğe daha güvenle bakabilmemiz, kadınlarımızın toplumda daha etkin ve güçlü olmasıyla mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazilerimizin eşleri ve anneleri olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v