Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 07 Mart 2019, Perşembe 15:17 tarihinde eklendi. 130 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TEKRAR ÖDÜLLE DÖNDÜ

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TEKRAR ÖDÜLLE DÖNDÜ
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TEKRAR ÖDÜLLE DÖNDÜ

Sinop Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı Asimov Effect katıldığı 2. Yarışmadan da ödülle döndü. İstanbul Ülker Sport Arena ‘da düzenlenen uluslararası boyuttaki FRC 2019 İSTANBUL REGİONAL yarışmasında ROOKİE INSPRATION ödülünü kazanan genç sporcular şehrimize son 6 ayda ikinci kez gurur yaşattılar.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sinop Bahçeşehir Koleji Robotik takımı mentorü Ayşe Demirbaş “ 21. Yüzyılın eğitim dili kabul edilen STEM ve robotiğin tüm dünyada yaygınlaşması için faaliyet gösteren FIRST (ForInspirationandRecognition of ScienceandTechnology)ve  onun Türkiye temsilcisi FİKRET YÜKSEL VAKFI ‘nın ülkemizde düzenlenen en prestijli yarışmasından ödülle dönmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi. 

 

Demirbaş sadece 6 aylık bir mazisi olan takımlarının katıldıkları 2 yarışmada da ödül kazanmalarının gençlere güvenmenin ve onlara doğru yerde doğru sorumluluklar vermenin bir neticesi olduğunu söyledi.

 

Yarışma jürisinin özellikle sorumluluk ve farkındalık projeleri olan

SOKAK HAYVANLARI İÇİN KERMES

KÖY ANAOKULLARI İÇİN OYUNCAĞIMI PAYLAŞIYORUM TEMALI OYUNCAK KUMBARASI

KÖY KARDEŞ OKULLARIMIZLA STEM VE ROBOTİK GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

SİNOP ÜNİVERSİTESİ İLE ROBOTİK VE YAZILIM DİLİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ  nden çok etkilendiğini ve bunların bu kadar kısa bir sürede başarıyla uygulanmasının takdir topladığını söyledi.

İnsanla sanatı ve bilimi aynı potada eritebilme başarısının kendilerini bu ödüle ulaştırdığını söyleyen Mentor Ayşe Demirbaş, kazandıkları bu tecrübeyle bundan sonraki süreçte ülkemizi yurt dışında da ödüllerle tanıştırmak istediklerini ve yollarına emin adımlarla devam ettiklerini açıkladı.

Özellikle Sinop’ta artan takım sayısıyla bu alanda daha da büyüyeceklerini ve deneyimlerini diğer takımlarla da paylaşarak Sinop adına yeni ve daha büyük başarılar elde edeceklerini belirterek katılan diğer takımlara da tebriklerini sundu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v