Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 19 Mart 2019, Salı 16:12 tarihinde eklendi. 190 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AMİGURUMİ YAPARAK ÇOCUKLARININ GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

AMİGURUMİ YAPARAK ÇOCUKLARININ GEÇİMİNİ SAĞLIYOR
AMİGURUMİ YAPARAK ÇOCUKLARININ GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

Sinop’ta yaşayan 2 çocuk annesi Seyhan Çakır, Amigurumi (doldurulmuş oyuncak) yaparak çocuklarının geçimini sağlıyor. 

 

Sinop'ta ikamet eden 39 yaşındaki Seyhan Çakır, eşinin işsiz olduğunu belirterek, “Amigurumi; el örgüsü yapımı, bebek, oyuncak olarak geçiyor. Her çeşidinden yapmaya çalışıyorum. Geçen sene deneme yaptım kendi çapımda yapabilir miyim diye görmüştüm ve yapmaya da çalıştım. Bir arkadaşımın yardımıyla satışlarımız oldu. Ondan sonra da devam ediyorum. Bu sene de biraz güzel satışlarım oluyor” dedi.

 

Yaptığını işe devam edeceğini belirten Çakır, “Evet, bu işi sürdürmeye çalışacağım, tabii ki başarabilirsem. Bazen zorlanıyorum ipimdi lifimdi olsun ama yapmaya çalışacağım elimden geldiğince. Hazırladığım bebekleri 25 ve 55 TL'den satışa sunuyorum. Şu santimde olsun şu boyutta olsun dedikçe fiyatı da aldığım ipini lifini hesaplayarak, kendi emeğimi de koyarak fiyatını öyle belirliyorum. Şuan talepler iyi. İnşallah daha devamı da gelir” diye konuştu. 

 

 

 “Çocuklarım için çabalıyorum”

İki çocuğundan birinin doğuştan engelli olduğunu belirten Çakır, “Daha doğrusu bu çocuklarım için çabayı gösteriyorum. Çabalamamın bir nedeni de kızımdır. Kızım duyum kaybı var kulaklarında. İmplant ameliyatını geçen sene olduk. Tedavimiz hala sürmekte, özel eğitim de almakta. Eşim şu an işsiz ama iş arayışlarında, inşallah bir işi de olur çalışmaya başlarsa daha güzel olacak yaşamımız. Oğlum Emirhan, kızım Ecrin biz böyleyiz, küçük bir aileyiz ve çaba göstermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v