VALİ YARDIMCISI MURAT GİRGİN İMAM HATİP LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Sinop'un Yöresel Lezzeti Nokul Ülke Sınırlarını Aştı
Patlayan şömine paniğe sebep oldu
Bu haber 23 Mart 2019, Cumartesi 12:26 tarihinde eklendi. 176 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖĞRENCİLER TRAFİK DEDEKTİFİ OLDU

ÖĞRENCİLER TRAFİK DEDEKTİFİ OLDU
ÖĞRENCİLER TRAFİK DEDEKTİFİ OLDU

Sinop Alay Jandarma Trafik personelleri tarafından Merkez Atatürk İlkokulu ve merkez Abalı İlkokulu öğrencilerine trafik dedektifi eğitimi verildi. 


Sinop Alay jandarma Trafik personelleri tarafından Merkez Atatürk İlkokulu ve

Merkez Abalı İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Sinop Alay jandarma Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Uzman Jandarma Fatih Ortac ve Mustafa Korkmaz’ın tarafından çocuklara sunum yapıldı.

 


Konu ile ilgili açıklama yapan jandarma personelleri, “Eğitimlerde, öğrencilere güvenli oyun alanları, emniyet kemeri kullanımı, yaya güvenliği ve trafikte görme, görülme kuralları hakkında bilgiler veriliyor. Öğrencilerin kendilerinin trafik kurallarına uyma şartı, trafik dedektifi olarak ailelerini ve çevresindeki trafik kural hatası yapan sürücülerin uyarılması yönünde öğrenciler yetkilendirildi. Trafikte hata yapanları gördüklerinde anne ve babaları dahi olsa uyarmaları ve kurallara uymayanları sınıf öğretmenleri vasıtası ile Alay jandarma Trafik şube müdürlüğüne bildirmeleri istenildi.” Şeklinde konuştu.

 

 

Eğitim sonunda öğrencilere "trafik dedektif kartları" takdim edilerek trafikte sorumlu davranmaları yönünde istekte bulundular. 

Haber: Hakan Çakır


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v