Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 06 Nisan 2019, Cumartesi 12:03 tarihinde eklendi. 227 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EV HANIMLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇİNİ SANATI

EV HANIMLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇİNİ SANATI
EV HANIMLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇİNİ SANATI

Sinop'ta, ev hanımlarının zaman buldukça yaptıkları Çini Sanatı ilgi görüyor. 

10 kişilik ev hanımlarının yaptıkları Çini Sanatında hiçbir ticari amaç hedeflenmiyor.


Kursiyer Fatma Ersil İlhan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Biz burada klasik ve modern Çini yapıyoruz. 3 yıl önce Sinop Halk Eğitimde hocamızla hobi olarak amatörce başladık bu sanatsal olaya. Bir talihsizlik yaşadık. Hocamızı Ayancık’a tayin ettiler. Sonra biz burada buna kendimiz devam etmeye karar verdik. Bir grup oluşturduk. Sağ olsun. Arzu hocamızda bize teknik destek veriyor. Zaman zaman geliyor. Bize hem telefonla, hem Whatsappla, hem kendisi gelerek. Ve biz burada amatörce devam ediyoruz. Yani bizim herhangi bir ticari amacımız yok. Tamamen kendimize hobi olarak kişisel yapıyoruz bu işi. Ama bir arkadaşımız bunu ticari amaca dönüştürdü. Atölye açtı. Ve şuan da gayet başarılı bir şekilde bu işi yürütüyor.” Dedi.


“Burada tümüyle gönüllüler”

Kursiyer Fatma Ersil İlhan kendisinin ve arkadaşlarının bu işe gönül vererek çalıştıklarını belirterek; “Buradaki arkadaşlarımız tamamen gönüllüler. Bu işi seven, öğrenmek isteyen gönüllüler. Herhangi bir kuruma bağlı değiliz. Herhangi bir desteğimiz yok. Tamamen kişisel. Son derece zevkli bir iş. Terapi, eğlenceli çok muhteşem bir sanat. Çok fazla şey katıyor insana. Hepimiz farklı kanallardan nasıl ve neler yapabiliriz diye araştırıyoruz. Dolayısıyla çok eğlenceli ve çok güzel bir sanat.  “ dedi. 


Kursiyer Nilgün Cabacı ise Çini sanatına bu sene başladığını belirterek; “ Arkadaşımın sayesinde buraya başladım. Zaten resim yapmayı çok seven birisiyim. Bu yaptığım sanatta resim ile ilgili. Bu sanatı da öğrenmek istedim. Sağ olsun arkadaşlarımın katkılarıyla yapıyoruz. Elim de yatkın olunca güzel şeyler çıkıyor ortaya. Özellikle zor işler seçiyorum. Zor olsun ki biraz daha elimde kalsın istiyorum. Evde de uğraştığım için hemen bitiyor. “ dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v