Vali Erol Karaömeroğlu, Doğaya Sülün Salma Programına Katıldı
Sinop’ta KuzeyFest Rüzgarı Esmeye Hazır
Sinop’ta ki gizli tünel gün yüzüne çıktı!
Sinop’ta korona virüs denetimleri
Bu haber 10 Nisan 2019, Çarşamba 14:42 tarihinde eklendi. 224 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’ den Yüksek Seçim Kurulu’ na Çağrı

CHP’ den Yüksek Seçim Kurulu’ na Çağrı
CHP’ den Yüksek Seçim Kurulu’ na Çağrı

Sinop Cumhuriyet Halk Partisi Teşkilatı, öğle saatlerinde Uğur Mumcu Meydanı’nda İstanbul’ daki seçim gündemi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

 

Sinop CHP İl Başkanı İnan Savaş Yüksel yaptığı açıklamada; “YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. Seçimde kaybedenlerin devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır”

 

 

SEÇİMSİZ TÜRKİYE İSTEYEN İKTİDARA DUR DEMELİDİR

 

“YSK iktidar sahiplerinin kurul üzerinde yaptıkları baskılara boyun eğmemek zorundadır. “Demokrasi Değil Seçimsiz Bir Türkiye” isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır. Hukuk mu üstündür yoksa iktidar sahipleri mi üstündür? Buna net cevap verilmesi zorunludur. YSK’ da gerçek hâkimler mi var yoksa iktidar sahiplerinin belirlediği kişiler mi var, bu demokrasiden yana kararlarıyla gösterilmek zorundadır.

 

Özetle iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’ nın tarihsel sorumluluğudur.” dedi.

 

 

Konuşmasına devam eden Yüksel; “Seçmen listelerine itirazın son günü 17 Ocak 219’ du. 2014 yılında Mansur Yavaş ile Melih Gökçek arasındaki fark benzer durumdayken ve itirazlar devam sürecineyken Melih Gökçek’ e YSK mazbata vererek incelemeler bitmeden Belediye Başkanı unvanı verildi.

 

16 Nisan referandumunda 2,5 milyon mühürsüz pusula bulunmasına rağmen haksız ve hukuksuz olarak mühürsüz pusulalar kabul edildiğinde “atı alan üsküdarı geçti” diyenler bugün hiçbir gerekçe göstermeden seçimin iptalini istemektedir.

 

Resmiyette geçerli itiraz süreci ve içeriği hakkında bilgi verilmemiştir.

 

17 yıldır yapılan seçimlerin meşrutiyeti tartışılırken gösterilmeyen çaba şimdi İstanbul için gösterilmekte. Ekrem İmamoğlu’ nun mazbatasını almasına hiçbir güç mani olmamalı. YSK’ yı görevine ve kanunları yerine getirmeye davet ediyoruz.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v