Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 17 Nisan 2019, Çarşamba 15:16 tarihinde eklendi. 101 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP ÜNİVERSİTESİNE 3 YILDA 63 YENİ PROGRAM

SİNOP ÜNİVERSİTESİNE 3 YILDA 63 YENİ PROGRAM
SİNOP ÜNİVERSİTESİNE 3 YILDA 63 YENİ PROGRAM  

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, son üç yılda Üniversite bünyesine kazandırılan yeni programlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Göreve başladıklarında Enstitü, Lisans ve Ön lisansta 19 yeni program açmayı hedeflediklerini belirten Rektör Nihat Dalgın, sürdürülen özverili çalışmalar neticesinde son üç yılda 63 yeni program açtırdıklarını belirtti.

 

Hedeflenen Sayının 5 Kat Fazlasına Ulaşıldı

Yeni program açmada hedeflenen sayının 5 kat fazlasına ulaştıklarını dile getiren Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Açılan programlardan 25’i Ön lisans, 31’i Lisans ve 7’si de Yüksek lisans programı. Bu rakamlar göz önüne alındığında Üniversitemizin akademik gelişimi, hedeflediğimiz sayının üzerinde gerçekleşmiştir.” dedi.

 

 

7 Yeni Yüksek lisans Programı Açıldı

Lisans Eğitimin yanı sıra Yüksek lisans programlarına da büyük önem verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Lisansüstü program sayılarının artması birçok bakımdan önemlidir. Dünya artık lisans öğreniminden lisansüstü; yüksek Lisans, doktora öğrenimine geçiyor. Biz de bu alan içerisinde yer alabilmemiz için bu tür programlara ağırlık veriyoruz. Bu kapsamda son üç buçuk yıl içinde Sosyal Bilimler Enstitümüze bağlı 6 yeni programda, Fen Bilimleri Enstitümüze bağlı ise 1 yeni yüksek lisans eğitimi başlattık. 

 

“En Çok Tercih Edilen Bölümleri Bünyemize Kazandırdık”

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın ayrıca YÖK Atlas, 2018 verilerine göre Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği ve ilgi gösterdiği bölüm ve programların Sinop Üniversitesinde bulunduğunu belirterek, “YÖK Atlas’ın yayımladığı ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 30 programdan 12 lisans, 15 ön lisans programı Üniversitemiz bünyesinde bulunuyor” diye konuştu.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Akademik faaliyet ve Bilim üretme konularına da büyük önem verdiklerini belirterek, üç yıl içinde döner sermayedeki BAP payını %5’den %15’e yükselttiklerini belirtti.

Ayrıca üç yıllık süre içerisinde her yıl 2 sempozyum, iki çalıştay ve birden çok bilimsel etkinliğe Rektörlük olarak ev sahipliği yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, yapılan her bilimsel toplantının kitaplaştırılarak bilim dünyasına kazandırıldığını ifade etti.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v