Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 19 Nisan 2019, Cuma 12:28 tarihinde eklendi. 198 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM BELGESİ SINAVI YAPILDI

MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM BELGESİ SINAVI YAPILDI
MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM BELGESİ SINAVI YAPILDI

Oto galericilerin sahip olması gereken “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Belgesi” sınavı yapıldı. AB Uyum yasaları gereği noter satışlarında Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Belgesi olmayanlar artık alım-satım işlemi gerçekleştiremeyecek.
 

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Merkezi Yeterlilik Geliştirme Eğitim Sınav Belgelendirme A.Ş. (MASFED MYM) tarafından, Sinop ve ilçelerinde faaliyet gösteren oto galericilere yönelik 5. seviye Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapıldı.  Sinop Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapılan sınava Merkez, Erfelek ve Gerze’ den toplam 22 kişi katıldı.

 

Türkiye Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Mesleki Yeterlilik Merkezi’nde görevli Nevzat Baydar; "Sinop ilinde motorlu araç satıcısı arkadaşlarımızın ulusal yeterliliği sınavlarını yapmak üzere Sinop’a geldik. Türkiye genelinde hem Avrupa uyum yasaları, hem mesleğe bir kalite getirmek ve hem de mesleğin artık belgeli ve diplomalı olarak yapılmasını sağlamak amacıyla Ticaret Bakanlığı ve merkezi hükümetin istediği bir olay. Eğitimlerimizi kurs şeklinde gerçekleştirmiyoruz. Gittiğimiz bölgelerde başvuru yapan arkadaşlarımız Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Oto Alım Satımı ve yönetmeliği ile ilgili gerekli bilgiler ve ön çıktı belgeler veriyoruz.
Sınav sonunda başarılı olanlara verilecek belgeler ile devlet vergiyi kayıt altına alacak." dedi.

 

BELGESİ OLMAYANLAR BU İŞİ YAPAMAYACAKLAR!

 

Açıklamalarının devamında Nevzat Baydar; "Mesleği bu olan ve belgesi olan arkadaşların dışında oto alım satım işlemini yapamayacaklar. Bu arada merkezi hükümetimizde vergisini kayıt altına almış oluyor. Sinop’ta 16-17-18-19 Nisan’da 4 gün sınavlarımız devam edecek. Yaptığımız yazılı sınavlar iki bölümden oluşuyor. Yazılı sınav ve performans ve uygulama sınavlarımız var. Uygulama sınavımızı da Kıyı Otomotiv’de Volkan Yıldırım beyin yerinde bir oto alım satım işlemini satış yeri ortamında gerçekleştireceğiz. Sinop’ta 22 arkadaşımızın başvurusu var. Arkadaşlarımızla yaptığımız sohbette daha fazla katılım olacağı ve tekrar sınav için geleceğimizi düşünüyorum. Katılımcı arkadaşlar gerekli ilgi alakayı gösterdiler, başarılılar. Bu anlamda bizde Sinop’u sevdik.  Belgeler sınav sonuçları açıklandıktan sonra Mesleki Yeterlilik Merkezimiz aranıyor ve oradan bu tarafa bilgi aktarılıyor. Posta yoluyla veya arkadaşların isteği ile bir lansman ile verilebilir" dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v