Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 09 Mayıs 2019, Perşembe 10:40 tarihinde eklendi. 139 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHALE İLANI

İHALE İLANI
İHALE İLANI
T.C.
SİNOP İCRA DAİRESİ
2019/54 TLMT.
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı ;Sinop Merkez İlçe Gelincik Mahallesi 3 Ada 45 Parsel yüzölçümü 314,04 m² zemin tipi "Kat Mülkiyeti" ana taşınmaz niteliği "1 bodrum 1 zemin 3 normal katlı kargir bina ve arsası" olan taşınmazın "4/17 Arsa Paylı Üçüncü Kat 5 No.lu" bağımsız bölüm niteliği "Mesken" kayıt durumu "Aktif" olan taşınmaz "Tam" hisse ile "Onur KARATAŞ-Recep Oğlu" adına kayıtlıdır. 
Konumu Özellikleri Ve Çevresi;Şehir merkezi dışında, Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu yerlerde bulunan bina, Sakarya Caddesine 2 km. Hükümet Meydanı Okullar Caddesi ve Belediye Kapalı Pazaryeri 2-2,5 km. mesafede bulunmaktadır.
Gayrımenkulün Tanımı ;Fatih Caddesini Gelincik Mahallesine bağlayan ve karayolu üzerindeki ilk kavşaktan ayrılan Yasemin Sokakta bulunan ve girişi zemin katta olan binanın en üstün bir kat altındaki katta 5 no.lu meskendir. Her ne kadar eski bir binada bulunsa da mesken olarak kullanılmakta olan daire günümüz standartlarında, bakımlı bir dairedir. Bina girişi ve içindeki merdiven basamakları mermer, bina giriş kapısı camlı demir kapı ve merdiven korkulukları da demirdir. Dış cephe boyası ve çatısı mevcut binada asansör bulunmamaktadır. Binada ve dairede doğalgaz kullanılmaktadır. 
Önemli Not: Yerinde yapılan tesbitlerde binanın 1 bodrum, 1 zemin 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı, tapu sicildeki projesinde ise 5 katlı olduğu görülmüştür.Projesinde 5 no.lu dairenin eklentisi olarak görülen çatı arası yani 6. katın yerinde oturulabilir müstakil daire olarak yapıldığı görülmüştür. 
İpotekli olan 5 no.lu yani en üstteki katın bir kat altındaki daire için değerleme yapılmıştır.
İmar Durumu        : Taşınmaz Belediye sınırları içinde kalmakta olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, bir kısmı "Ayrık Nizam 6 Kat" TAKS:0,40 VE KAKS:2,40 yapılaşma koşullarına sahip "Ticaret+Konut Alanına" bir kısmı ise "Ayrık Nizam 4 Kat"  TAKS:0,35 VE KAKS:1,40 yapılaşma koşullarında "Konut Alanına" tahsislidir. 
Belediye sınırları içinde olan taşınmazın vasfı "Arsa" olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yol seviyesi üstünde mesken olarak kullanılan 5 no.lu bağımsız bölümün ruhsattaki alanı 120,00 m² olmasına rağmen, yapı kullanma izni 100,00 m² olarak düzenlenmiştir.Belediyede görülen tasdikli projesinde; girişin açıldığı holün ön yola bakan cephesinde sol köşede önünde balkonu bulunan mutfak ve bitişiğinde köşede balkonu olan salon, 
yanında banyo ve arka bahçeye bakan tarafta köşedekinin önünde balkonu olan iki yatak odası bulunmaktadır.  
Çatı arasında çamaşırlık olarak gösterilen Eklenti 5'e ortak kullanıma ait merdivenle çıkılmakta olup, projesinde de dairenin alt katla bağlantısının bulunmadığı görülmüştür. Gerek yerinde ve gerekse de proje ve ruhsatlarda yapılan kontrollerde, söz konusu 5 no.lu dairenin üstteki eklenti ile fiziki bağlantısının olmadığı görülmüştür. Tasdikli projesinde salon (29,00 m²) mutfak (9,91 m²) yatak odaları (14,32+17,67 m²) banyo (5,25 m²) tuvalet lavabo (2,00 m²) balkonlar (5,20+4,23+6,67 m²) ve hol (6,00+5,20 m²) olmak üzere toplam kullanım alanı 105,45 m² değerlemeye tabi inşaat alanı 120,00 m² olarak alınmıştır.Yaşı 29 ve yapı sınıfı 3B'dir.
Kıymeti : 212.000,00 TL       KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 
Beyan; AT 3. Derece Arkeolojik sit alanı. Korunması gerekli kültür varlığıdır. 
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi No:4 İç Kapı No; 6 Giriş Sağdan 2. Oda İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez Sinop 
Satış şartları :  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş 
sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2019
Tolga GÜRSOY
İcra Müdür Yardımcısı
109871
67-Nolu İlan
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v