VALİ YARDIMCISI MURAT GİRGİN İMAM HATİP LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Sinop'un Yöresel Lezzeti Nokul Ülke Sınırlarını Aştı
Patlayan şömine paniğe sebep oldu
Bu haber 11 Mayıs 2019, Cumartesi 12:25 tarihinde eklendi. 98 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP BATUM FUARINDA

SİNOP BATUM FUARINDA
SİNOP BATUM FUARINDA

Sinop, Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen 12. Uluslararası Expo Batumi Travel/ Expo Med Batumi (Turizm ve Sağlık) Fuarı'na katıldı.

 

  Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’na Artvin, Rize, Samsun, Trabzon, Ordu, Valilikler, turizm acenteleri, oteller ve turizm paydaşları iştirak etti. Sinop’u temsilen fuara Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Hakan Sönmez, Sinop Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmet Damaroğlu, Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun fuarda hazır bulundu.

  Açılış töreninin ardından fuar kapsamında Sinop standını Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Tornike Rijvadze ve Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak ziyaret etti. Aydın Hakan Sönmez, Batum Belediye Başkan Yardımcısı Tengiz Pedridze'yi makamında ziyaret etti.

  Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, fuarın ilk gününü değerlendirerek yaptığı konuşmada, “Fuarlar turizmin olmazsa olmazıdır, turizmi pazarlama alanlarıdır. Biz de Sinop’u pazarlamak için buraya geldik. Bu fuara 5 yıldır katılıyoruz. Çok büyük katılım var” dedi.

 

 

  “Türkiye’nin Batum’a ekonomik katkıları büyük”

  Tosun, her gün binlerce Türk ziyaretçinin Batum’a katkısından bahsederek yaptığı konuşmada, “Batum kentin gıdadan giyime neredeyse kentin büyük giderini Türkiye’den her gün ziyaret eden binlerce insanın oluşturduğu sirkülasyondan karşılıyor. Bu pazar yarışında bizim de katkımız olsun diye buradayız” diye konuştu.

 

  “Batum ile Sinop akrabadır”

  Tosun, “Sinop’un yüzde 35’i Batum göçmenidir. 1893 harbinde Batum’dan Osmanlı’ya göçen Gürcülerin büyük kısmı Sinop’a yerleştirildi. Batum ile akraba topluluğudur Sinop. Turizm olarak da Batum-Sinop arası sürekli geliş gidişlerimiz mevcuttur. Sinoplu vatandaşlarımız geçmişini merak ediyor, dedelerinin topraklarını merak edip ziyaret ediyor. Batumlular da Sinop’a göçen akrabalarının yerine gidiyor. Böylelikle iki şehir arasında sürekli bir sirkülasyon mevcuttur" açıklamasında bulundu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v