Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 14 Mayıs 2019, Salı 13:21 tarihinde eklendi. 210 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’ta Emlak Piyasasını Yaz Sezonu Canlandıracak

Sinop’ta Emlak Piyasasını Yaz Sezonu Canlandıracak
Sinop’ta Emlak Piyasasını Yaz Sezonu Canlandıracak

Sinop’ta konut satışları ve ev kiralama, durma noktasına geldi. Konuyu değerlendiren emlakçılar ise düşüş rakamının yüzde 80'lere ulaştığını öne sürüyor. 

  Emlak piyasasının durgun olduğuna değinen Sinop’ta emlakçılık yapan Rıdvan Karasu yaptığı açıklamada; “Emlak piyasası pek hareketli değil. Son iki ayda yalnızca 1 tane ev satabildik, 3 tane de ev kiralayabildik” dedi.

 

 

  “Sinop’ta Kira Ortalaması 1.000 TL”

  Karasu; “Sinop’ta eskiden 600 TL kira ile ortalama durumda ev tutulabiliyordu, şimdi ise bu fiyatlar bin TL’ye kadar çıktı. Bu ortalama miktarı aslında, elimizde 1.400 TL’ye kadar kira istenen evler de var”

  “Ev sahipleri kiraları çok yükseltti”

  “Bize gelen müşteriler kiraların çok fazla olduğundan söz ediyorlar. Ev satışı zaten kötü, kredilerin faiz oranları çok büyük, bu yüzden müşteriler ev almaya yanaşmıyor. Kredilerin faiz oranlarının ve kiraların düşürülmesi gerekiyor. Sinop’a Suriyeliler geldikten sonra bir evde iki üç kişi kaldığı için ev sahipleri kiraları yükseltti ve bu şekilde kaldı” dedi.

  Yaz sezonunu dört gözle beklediklerini belirten Karasu; “Elimizde 40’a yakın pansiyon mevcut. Yaz sezonunda bunların hepsini dolduracağımıza inanıyoruz. Her sezon Sinop dolup taşıyor, bu sezon da çok büyük bir problem çıkmazsa aynı şekilde olacağını düşünüyoruz” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v