Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 21 Mayıs 2019, Salı 11:43 tarihinde eklendi. 138 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’ta Fener Alaylı 19 Mayıs Coşkusu

Sinop’ta Fener Alaylı 19 Mayıs Coşkusu
Sinop’ta Fener Alaylı 19 Mayıs Coşkusu

 

Sinop'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Akşam saatlerinde ise kutlamalar fener alayı ile devam etti.

  Sinop'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ilk tören Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi. Kutlamalara Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kazım Açıkbaş, AFAD Müdürü Ümit Ünal protokol üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. Çelenk sunma ile başlayan program ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

  Daha sonra valilik önünden İskele Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na protokolün katılımı ile gençlik yürüyüşü düzenlendi. İskele Meydanı'nda düzenlenen tören Gençlik Merkezi İşaret Dili Ekibi eşliğinde saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törende daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Program, halk oyunları ve çeşitli gösteriler ile devam etti.

Akşam saatlerinde kentte, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları fener alayı ile devam etti. Hükümet Konağı önünden başlayan fener alayı, İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde havai fişek gösterisiyle sürdü. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v