Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 23 Mayıs 2019, Perşembe 09:49 tarihinde eklendi. 142 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Candar Can “Devletimizin Yanındayız, Desteğimiz Tamdır”

Fatih Candar Can “Devletimizin Yanındayız, Desteğimiz Tamdır”
Fatih Candar Can “Devletimizin Yanındayız, Desteğimiz Tamdır”

Devletin Bekası ve Milletin İradesi Derneği BEKADER’den Türkiye’ye S-400 füzelerini vermekte vazgeçen ABD hükümetine sert açıklama geldi.

 

Sinop merkezli kurulan BEKADER’in Genel Başkanı Fatih Candar Can yaptığı açıklamada; “CNBC’nin haberine göre ABD’nin Türkiye’ye, S-400 alımından vazgeçerek ABD yapımı Patriot sistemlerinin alımı yönünde karar vermesi için iki haftalık bir süre tanıdığı, yoksa F-35 verilmeyeceği, yaptırım uygulanacağı, NATO’nun tavır koyacağı açıklamaları açık ve net bir tehdittir” dedi.

“S-400’den geri adım atmak, Türkiye’nin işgal edilmesine buyur demek olur”

Genel Başkan Can açıklamalarının devamında; “ABD şu an Yunanistan’a 70 savaş helikopteri verdi. Güney Kıbrıs’a 135 savaş helikopteri konuşlandırdı. NATO iki kez boğaz köprüsünü hedefe koydu. İsrail Girit ve diğer adalara füze sistemi, kurdu. Yunan ve Mısır donanmasının Fransa ile ortak tatbikat. Afrika’da tatbikatta hedefin Türkiye haritası şeklinde resmedildi. Son 10 yıldır yapılan savaş senaryolarında hedefe Türkiye konuldu. Bu alçak davranışların bir çok örneği varken S-400 alımımızın engellenmeye çalışılması sebebi açık ve nettir. Bu durumu hiçbir iyi niyetle açıklanamaz” dedi.

 

 

“Hiç kimse Türkiye’nin ve Türk milletinin sabrını sınamasın. Diz çöktürtmeye çalışmasın” diyen Can, devamında “Bizler BEKADER olarak Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Desteğimiz tamdır. Şimdi millet olarak siyaseti bir kenara bırakıp, birlik içerisinde, Devletimizin Bekası için, tüm partilerin devletinin yanında ve Başkan Erdoğan'a destek açıklaması yapmaları yerinde olacaktır.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v