BEKADER Yardımlarını Sürdürüyor
Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Bu haber 28 Mayıs 2019, Salı 11:14 tarihinde eklendi. 128 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rektör Nihat Dalgın yeniden adaylığını açıkladı

Rektör Nihat Dalgın yeniden adaylığını açıkladı
Rektör Nihat Dalgın yeniden adaylığını açıkladı

Sinop Üniversitesi’de rektörlük görevinin sonlarına yaklaşan Prof. Dr. Nihat Dalgın yeniden aday olduğunu açıkladı. Rektörlük yaptığı 2015-2019 döneminde üniversitenin büyük bir sıçrayışta olduğunu ve daha yapılacak projelerinin olduğunu belirten Dalgın; “Hedefimiz, okulumuzu daha da ileriye getirmek” dedi.

 

Sinop Üniversitesi Uygulama Otelinde düzenlenen iftar programı sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, 4 yıl boyunca üniversitede gerçekleştirilen gelişmelerinden bahsetti. Üniversitenin bölgesinde büyük bir yükselişe geçtiğini ve hatta Karadeniz bölgesinde birinci sıraya yerleştiğini belirten Dalgın, yeniden rektör seçilirse yapmak istediği projeleri açıkladı.

 

 

Dalgın yaptığı konuşmada; “Üniversitemizde ilk hedeflediğimiz, ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesine katkı sağlamak ve akademi camiasında saygınlığı olan bir okul haline gelmek.” dedi.

Bir sonraki dönem için projelerini anlatan Dalgın, devamında; “En az bir alanda ihtisaslaşmış okul olmak, balıklarda araştırma yapmak üzere denizlerde belli miktarda kafes oluşturarak Kültür Balığı üretmek istiyoruz. Erasmus ile şehrimize gelen öğrencileri daha rahata kavuşturmayı hedefliyoruz, onlara özel kalacak yer ve eğitimlerini daha kaliteli şekilde almalarını hedefliyoruz” dedi.

“Kendi elektriğini güneş panelleriyle üreten üniversite olacağız”

Dalgın, en önemli projelerinden biri olduğunu belirterek; “Avrupa Birliği’nin yardımı ile kendi elektriğini üretmek için güneş panelleri kuracağız. Kısmen de olsa Merkez Kampüsün elektrik ihtiyacını gidermek için projemizi hazırladık” dedi.

Konuşmasının sonlarında Dalgın; “Eğer yönetimimiz ve YÖK uygun görürse okulumuz için bir dönem daha çalışıp, hazırladığımız bu projeleri bitirmek istiyoruz.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v