Sinop’ta kayıt dışı istihdamla mücadele
“Bu Toplantı Meşru Değildir” dedi, toplantıyı terk etti
Açık Kapı Biriminde Başvurulara 7 Gün İçinde Cevap Alınıyor
Hem Kadına Hem Eğitime Destek Kermesi
Bu haber 31 Mayıs 2019, Cuma 10:53 tarihinde eklendi. 89 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müftü Ali Hayri Çelik; 'Bu Gece Kandil Gecesi'

Müftü Ali Hayri Çelik; 'Bu Gece Kandil Gecesi'
Müftü Ali Hayri Çelik; 'Bu Gece Kandil Gecesi'

Sinop il müftüsü Ali Hayri Çelik, “Ramazan-ı Şerifin, sayılı günlerini tamamlamaya yaklaştık.

İnsan için yenilenme ve diriliş vesilesi olan bu mübarek ayı bitirmeye yaklaşırken, bir yandan mübarek Kadir Gecesi’ne Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece bir kez daha kavuşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

 

Açıklamalarının devamında Çelik; “Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki, cahiliyenin zilletine gömülmüş zihinlere Rabbini bildirmeye; varoluş amacından kopmuş, nerden gelip nereye gittiğini unutmuş, yolunu şaşırmış insanlığa unuttuklarını hatırlatmaya gelen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, Ramazan-ı Şerifin kalbi olan bu gecede inmeye başlamıştır.

Kur’an-ı Kerim  inmeye başladığı andan itibaren, tüm insanlığı hakka, hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağırmış, rahmet yüklü evrensel mesajlarıyla insanı yüceltmiş, onu şereflendirmiştir.

Kadir suresinde ifade edildiği gibi Kadir gecesini bin aydan daha hayırlı kılan, Kur’an-ı Kerim’in ilk nüzulüne şahit olmuş bir zaman diliminin onda olmasındandır. Binaenaleyh Kur’an-ı Kerim’in  kadrini, kıymetini bildiğimiz oranda Kadir gecesini ihya etmiş oluruz. Kur’an-ı Kerim’in hak, hakikat, ahlâk, adalet ilkelerine sarıldığımız ölçüde bin aylık manevi gelişmeler yaşayabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle Sinoplu  hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik ediyor, Bu gecenin manevi bereketinden istifade edebilmemizi ihsan buyurmasını,  Kadir Gecesinin bütün İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine; insanlığın hidayetine; adalet, huzur ve barışın tesisine vesile olmasını; başta   Sinoplu hemşerilerimizin, aziz milletimizin, İslam Ümmetinin ve  tüm insanlığın Peygamber Efendimiz (sav)’in yüce örnekliğinden nasipdar olmamızı nasip etmesini Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyor ve Alaaddin Camiinde de Kadri Gecesinde Enderun usulü ve Cumhur Müezzinliği ile eda edilecek teravih namazı ve akabinde ziyarete açılacak olan Sakalı Şerif ziyaretine tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v