Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 11 Haziran 2019, Salı 10:29 tarihinde eklendi. 115 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avrupalı Sinoplular, Hıdırellezi Kutladı

Avrupalı Sinoplular, Hıdırellezi Kutladı
Avrupalı Sinoplular, Hıdırellezi Kutladı

Avrupa Sinoplular Derneği (ASİDER) tarafından organize edilen geleneksel Hıdırellez Şenliği ve pikniği, Hamburg’daki Ojendorf Parkı’nda gerçekleşti.

 

ASİDER Hamburg Başkanı Ecmel Yalçın, dernmeğin Hamburg’daki faaliyetlerini anlattıktan sonra tüm Sinopluları derneğe üye olarak destek vermeye davet etti.

 

ASİDER Başkanı Ali Çalışkan ise derneğin eğitime verdiği öneme vurgu yaparak “Şimdiye kadar Sinop’taki faaliyetlere çok katkı sağladık ama bundan sonra Avrupa’da yaşayan gençlerimize ve insanlarımıza yönelik çalışmalarımıza daha fazla ağırlık vereceğiz“ dedi.

Hıdırellez’e katılanlara yöresel Keşkek yemeği ikram edilirken, Sinoplu Yavuz Kardeşler davul-zurna ekibi de bu anlamlı güne renk kattılar. Şenliğe katılanlar çuval yarışı, halat çekme ve futbol turnuvaları gibi bir çok etkinlik ile eğlenceli anlar yaşadı. Derneğin Spor Kolu Başkanı Mehmet Çalmaç’ın yönettiği yarışmalarda dereceye girenlere küçük hediyeler verildi. Şenliğe katılanlar geç vakte kadar eğlenip, halay çekerek güzel havanın da tadını çıkardı.

 

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı şenliğe ASİDER Genel Başkanı Ali Çalışkan ve yardımcısı Sahra Şahin de Münster’den iştirak ettiler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v