Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontrolü
Bu haber 15 Haziran 2019, Cumartesi 12:37 tarihinde eklendi. 145 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi

Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi
Sinop Üniversitesi Su Altı Arkeolojisi Öğrencilerine Sertifikaları Verildi

Sinop Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okuyan öğrencilerden oluşan grup, “Su Altı Araştırma Teknikleri” kursu kapsamında sertifika almaya hak kazanan 9 öğrenci Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl tarafından takdim edildi. 


Sinop Karakum mevkiinde bulunan Sinop Üniversitesi’ne ait Su Altı Araştırma Kursu’nda düzenlenen programda açıklamada bulunan rektör yardımcısı Serap Ustaoğlu Tırıl; “Bugün burada Üniversitemiz bünyesindeki iki uygulama ve araştırma merkezimizin ortak etkinliğinde bir araya geldik. Üniversite bünyesindeki su altı arkeolojisi uygulama ve araştırma merkeziyle sürekli eğitim uygulama ve araştırma merkezinin birlikte organize ettikleri bir sertifika programı için burada bulunuyoruz. Sertifika programımızın adı Temel Su altı Arkeolojisi Eğitimi. 10 saatlik bir eğitim söz konusu ve eğitime katılan öğrencilerimiz üniversitemiz fen edebiyat fakültesi  arkeoloji bölümü öğrencileri. Burada aldıkları teorik ve pratik bilgilerin ardından kendilerine 10 saatlik temel dalış eğitimi sertifikası takdim edeceğiz. Bu sertifika programının hazırlanmasında emeği geçen su altı arkeolojisi uygulama araştırma merkezi müdürümüz sayın dr öğretim üyesi Babür Akarsu hocamıza ve sürekli eğitim uygulama ve araştırma merkezi müdürümüz öğretim görevlisi Ömür Bilsay Kul hocamıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sualtı Arkeolojisi Araştırma Görevlisi Dr. Babür Mehmet Akarsu ise yaptığı açıklamada; “Bugün burada bir sertifika programı eğitim programı düzenledik. 10 kadar Arkeoloji bölümü öğrencimize 4’ü yurt dışından gelmiş olan su altı arkeolojisine dair, temel su altı arkeolojisi hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitimlerini verdik. Su altında iletişim kullanımını gördüler. Bizzat kullandılar. Su altı çizimini gerçekleştirdiler. Ayrıca su altında kaldırma ve taşıma balonlarının kullanımlarını gördüler ve bizzat kendileri de su altına dalarak scuba tüpü dalışla bu uygulamaları gerçekleştirdiler. Su altında kazı yaptılar. Bir nevi temsili. Su altı kazısına dair de tecrübe edinmiş oldular. “ dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v