BEKADER Yardımlarını Sürdürüyor
Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Bu haber 19 Haziran 2019, Çarşamba 15:25 tarihinde eklendi. 123 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazım Maviş’ten Yeni Hastane Açıklaması

Nazım Maviş’ten Yeni Hastane Açıklaması
Nazım Maviş’ten Yeni Hastane Açıklaması

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop’un en büyük yatırımlarından olan Sinop Atatürk Devlet Hastanesi ek binasının 17 Haziran Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlaması ile konuşma yaptı.

Maviş, Sağlık Bakanlığınca 70.812.980 lira ihale bedeli ile 26.08.2016 tarihinde yapımına başlanılan 9 katlı olarak inşa edilen 300 yatak kapasiteli Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni hizmet binasının 40.540 m2 kapalı alanıyla 5 bloktan oluştuğunu, 290 araçlık açık otoparka sahip olduğunu ifade etti.

 Milletvekili Maviş; “Yeni Hastanenin bünyesinde tüm klinisyen hekimlere poliklinik odası sağlayan 74 poliklinik odası, 10 adet ameliyat salonu, 7 adet doğum öncesi bakım-doğum ve doğum sonrası bakım odası ve doğumhane içerisinde sezaryen ameliyatları için ayrı bir ameliyat salonu oluşturuldu” dedi.

 

YOĞUN BAKIM KAPASİTESİ ARTIRILDI

Nazım Maviş açıklamalarının devamında; “Yeni hizmet binasında Yoğun bakım yatak sayısı arttı, şehrin yaşlı nüfus popülasyonun da göz önünde bulundurularak Palyatif Bakım Merkezi kapasitesi 20 yatağa çıkarıldı. Çocuk Hastaların Acil Serviste ayrı bir alanda muayene olmalarına imkân sağlıyor ve ayrı çocuk müşahede gözlem odaları dizayn edildi” diye konuştu.

 

MODERN TEKNOLOJİK İMKÂNLARA KAVUŞULDU

Maviş, vatandaşlarımızın hizmetinde olan Magmatik Rezonans, Bilgisayarlı Tomografi, Kemik Dansitometri, Dijital Mamografi, Dijital Röntgen cihazları, Ultrasonografi vb. görüntüleme hizmetlerinin erişimin kolaylaştırılması adına ortak bir alanda teşekkül ettirildiği yeni hizmet binasında Laboratuvar hizmetleri, Yoğun Bakım Üniteleri, Ameliyathane, Hemodiyaliz,  Doğum Salonları, Acil Servis Hizmetleri, Fizik Tedavi Ünitesi, Sterilizasyon ve diğer hizmetler yenilenen modern tıbbi cihaz ve donanım ile birlikte çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti verilmesi imkanına kavuşulduğunu bildirdi.

 

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş konuşmasını sonlandırırken; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere son Başbakanımız ve İstanbul BB Başkan Adayımız Binali Yıldırım’a, Sağlık Bakanlarımıza, il başkanımız Uğur Giresun’a, Merkez İlçe Başkanımız Faruk Şanoğlu’na, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Erşan’ın şahsında bütün sağlık çalışanlarımıza ve Hastanemizin yapımında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v