BEKADER Yardımlarını Sürdürüyor
Türkiye'nin En Yaşlı İli Sinop’ta Vatandaşlar Koronavirüs Kuralına Uyuyor
MAHSUR KALAN KEÇİ UÇURUMDAN DÜŞEREK TELEF OLDU
SİNOP BELEDİYESİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE SU FATURALARINI ERTELEDİ
Bu haber 26 Haziran 2019, Çarşamba 16:08 tarihinde eklendi. 109 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİNLERCE BAĞIŞ BEKLEYEN LÖSEMİLİ HASTA VAR

BİNLERCE BAĞIŞ BEKLEYEN LÖSEMİLİ HASTA VAR
BİNLERCE BAĞIŞ BEKLEYEN LÖSEMİLİ HASTA VAR

Türk Kızılay’ ı Sinop şubesi sorumlu hekimi Dr. Muharrem Coşkuner, ‘Çınar’ kampanyasından sonra bağışların ciddi oranda arttığını belirtti. Fakat bu bağışların uyumu ciddi derecede düşük olduğunu belirtti.

 

 

Dr. Muharrem Coşkuner yaptığı açıklamada; “Çınar bebek kampanyasıyla bağışçı oranı arttı. Fakat her ilik her zaman uymuyor. Bağışçılardan en önemli ricamız şudur, belki yıllar sonra ilik örneğiniz birine uyum sağlayabilecek. O zaman geldiğinde, ben vazgeçtim demeyin. Her zaman bağışlamaya açık olun. Bu, o aileye en büyük darbe olur.” dedi.

Bağışların uyum oranından bahseden Dr. Coşkuner; “İlik uyumuna bakmak için önce en yakınlarının uyumuna bakılır. Lösemi hastalarının bir kısmı bu şekilde kurtulabiliyor, ama uyum bulamayan binlerce lösemili hasta var. Bunların tek umudu bağışçılar. Yani sizlersiniz” dedi ve devamında; “Geçtiğimiz günlerde Kızılay Genel Başkanımız açıklamıştı, 550 bin civarında bağışçı adayımız mevcut. Peki bunun kaçta kaçı uyum sağlayabiliyor dersek bu oran 50 binde 1 veya 100 binde 1 gibi rakamlarda olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

“İlik bağışı düşünüldüğü kadar ciddi bir ameliyat değil” diyen Dr. Coşkuner, “Günlük yaşamınızı aksatacak bir operasyon yok. Yan etkileri yok denecek kadar azdır. Sadece bazı kişilerde birkaç gün nezle olmuş gibi hafif halsizlik yaratıyor, onun dışında hiçbir yan etkisi mevcut değil. Zaten hayata tutundurduğunuz kişinin mutluluğu gördükten sonra halsizliğinizin hiçbir öneminin kalmayacağını size temenni edebiliriz.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v