Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 06 Temmuz 2019, Cumartesi 12:55 tarihinde eklendi. 164 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ENGELLİ ŞAHIS, TARİHİ CEZAEVİ ÖNÜNDE KİTAP SATARAK GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

Sinop'ta doğuştan bedensel engelli bir şahıs, geçimini sağlayabilmek için tarihi cezaevi önünde kitap satıyor.
ENGELLİ ŞAHIS, TARİHİ CEZAEVİ ÖNÜNDE KİTAP SATARAK GEÇİMİNİ SAĞLIYOR Sinop'ta doğuştan bedensel engelli bir şahıs, geçimini sağlayabilmek için tarihi cezaevi önünde kitap satıyor.


Tarihi Sinop Cezaevi önünde kitap satarak geçimini sağlamaya çalışan bedensel engelli Recep Uğur (40), buraya giden günlük turlara katılanların, sattığı kitaplara ilgi gösterdiklerini söyledi. Tarihi cezaevinde kalan Sabahattin Ali'nin kitaplarını sattığını belirten Recep Uğur, "Sabah saat 10.00’dan akşam saat 19.00’a kadar satışlarımı sürdürüyorum. Yaz sezonu boyunca her gün geliyorum. Kitap satmaya bayramın 2.günü başladım. O zamandan beri her gün geliyorum. Sabahattin Ali Sinop Cezaevini anlattığı ve ceza evinde kaldığı için gelen turistlerin ilgisini çekiyor. Gelirime katkı oluyor. Bu yüzden bu kitapları satıyorum” dedi.


Sinop’un Erfelek ilçesinden Tarihi Cezaevini gezmeye gelen Berkant Top ise “Engelli ağabeyimiz burada kitap satıyor. Burada kalmış olan ünlü şairimiz Sabahattin Ali kitaplarını satıyor. Her gün tezgahını açıyor. Biz de yardımcı olmalıyız. Hem genel kültürümüz gelişir hem de ağabeyimize yardımcı olmuş oluruz. Ben Sabahattin Ali’nin Sırça Köşk kitabını aldım” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v