Tersanespor Gençliğe Umut Oluyor
Gezici Film Festivali, İkinci Durağı Sinop’ta
1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş
Bu haber 12 Temmuz 2019, Cuma 14:04 tarihinde eklendi. 68 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOPSPOR BASIN SÖZCÜLÜĞÜNE GAZETECİ METE ÇAĞDAŞ SEÇİLDİ

SİNOPSPOR BASIN SÖZCÜLÜĞÜNE GAZETECİ METE ÇAĞDAŞ SEÇİLDİ
SİNOPSPOR BASIN SÖZCÜLÜĞÜNE GAZETECİ METE ÇAĞDAŞ SEÇİLDİ

Sinopspor olağanüstü kongresi sonrası belirlenen yeni yönetim ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim kurulu Başkanı Ayhan Özhan yönetiminde gerçekleştirilen toplantı da Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş, Sinopspor basın sözcüsü seçildi.

 Kulübün çeşitli sorunlarının dile getirildiği toplantıda yönetim kurulu üyeleri birlik ve beraberlik mesajı vererek, hedeflerinin seneye önce BAL ligine çıkmak oradan da fazla takılmadan 3.Lige yükselmek olduklarını belirttiler.

 Yönetim kurulunun ilk toplantısı sonrasında bir basın açıklamasında bulunan Sinoppsor Basın sözcüsü Mete Çağdaş; “Sinopspor hiçbir kimsenin takımı değil şehrin temsil abidesidir. Yani Sinopspor; dünyanın neresinde bir Sinoplu var ise onu gururlandırmak  ve onurlandırmak adına yükselebildiği yere kadar yükselecek bir futbol takımı haline getirilecektir. Bunun için Bu şehir de yaşayanlar olsun gurbette yaşayanlar olsun Sinopspor’un bir kenarından tutunmak zorundadırlar.Seneye inşallah Sinopspor’un 50’nci kuruluş yıldönümünü yaşayacağız.Yarım asırlık bir mazisi olan Sinopspor’a yakışır bir kutlama yapmayı hedefledik.” dedi.

 

 SİNOPSPOR ADINI BİZDEN İZİNSİZ HİÇ BİR KİŞİ YA DA KURUM KULLANAMAZ

 Basın sözcüsü Mete Çağdaş, İstanbul’da gurbetçiler tarafından kurulan ve adına İstanbul Sinopspor denilen takım için hukuki yollara baş vuracaklarını belirterek “Sinopspor, Futbol federasyonunda tescilli bir takımdır. 50 yıl önce kurulmuş olan bir futbol takımıdır. İsim ve her türlü telif hakları sadece mor-beyazlı renklere sahip Sinopspor kulübü adına tescillenmiştir. Hiç bir kişi ya da kuruluş Sinopspor kulübünün izini olmadan ne adını kullanabilir ne de adının başına ya da sonuna isim ya da rakam ekleyebilir. Bunu yapanlar yasa dışı ve kanunsuz iş yapmış oluyorlar. Bu nedenle İstanbul Sinopspor yetkililerine bir ihtar tarafımızdan çekilecek ve ilk uyarımız yapılacaktır. Eğer bu uyarımız ciddiye alınmaz ise o zaman Türk adaletini karşılarında bulmak zorunda kalacaklardır.” diyerek, İstanbul Sinopspor yetkililerine ilk uyarsını yaptı.

 İLK BAKIŞTA İYİ NİYET GİBİ GÖRÜLÜYOR, LAKİN…

 Sinopspor basın sözcüsü Mete Çağdaş, “İstanbul Sinopspor takımının varlığı ilk bakışta iyi niyet ile Sinop’un adını duyuran bir takımmış havasına sokuyor lakin objektif düşünüldüğünde, bu takımın şehrin gerçek takımı olan Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar verdiği gerçeği ortaya çıkacaktır. Örneğin Gurbetteki Sinoplu iş insanları şehrin gerçek takımı olan mor-Beyaz renklere sahip Sinopspor’a maddi katkı yapmak yerine İstanbul’daki sarı lacivert renklere sahip İstanbul Sinopspor’a yardım etmeyi tercih edebiliyorlar. Bu da Gerçek Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar veriyor.Birilerinin Siyasi basamak amacı adına, kişisel çıkar ve egoları için aracı olarak kullandıkları İstanbul Sinopspor takımının Sinopspor adını kullanmasına bu nedenle karşı çıkıyoruz ve yetkililerini de sağ duyu ile hareket etmeye davet ediyoruz.Eğer kendilerini gerçekten Sinoplu sayıyorlar ise gerçekten iyi niyetleri ve samimiyetleriyle Sinop’un adını  futbol camiasında duyurmak istiyorlar ise tek adres vardır o da mor-beyaz renklere Sahip Sinopspor’dur. Gelsinler aramıza katılsınlar ve el birliği ile Sinopspor’u hak ettiği yere çıkartalım.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v