Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Korona Virüs Balık Fiyatlarını Düşürdü
Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Bu haber 15 Temmuz 2019, Pazartesi 11:44 tarihinde eklendi. 153 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’A ‘KUZEYFEST’ RÜZGARI YAKLAŞIYOR

SİNOP’A ‘KUZEYFEST’ RÜZGARI YAKLAŞIYOR
SİNOP’A ‘KUZEYFEST’ RÜZGARI YAKLAŞIYOR

1-4 Ağustos’ta düzenlenecek olan Kuzetfest ile Sinop’a büyük bir eğlence rüzgarı yaklaşıyor. Deneyimli organizatör Serdar Can’ın elinden ortaya çıkan Kuzeyfest ile Sinoplular ve dışarıdan gelecek vatandaşlar eğlenceye doyacak gibi görünüyor. Yapılması aylar önce planlanan festivalin organizatörü Serdar Can, sayılı günler kala hazırlıklar tamamlanmak üzere olduğunu ve festivalin umulduğundan iyi olacağını belirtti.

 

 

Kuzeyfest Organizatörü Serdar Can, festivalin ayrıntıları hakkında yaptığı bilgilendirme konuşmasında; “3 kategori için biletimiz var; birisi kamplı kombine bilet, diğeri kampsız kombine bilet, diğeri de günlük bilet. Kampçı arkadaşlar çadır kurmak için vakit harcayacakları için onlara 1 Ağustos’ta sabah 10’da kapıyı açıyoruz ki gün içindeki etkinliklere yetişebilsin. Diğer iki tür biletlileri de 1 Ağustos’ta öğlen 12’de içeri almaya başlıyoruz ve sonraki günlerde de aynı saatte içeri alımlar başlıyor” dedi.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINACAK
Organizatör Serdar Can güvenlik önlemleriyle ilgili yaptığı konuşmada; “Çeşitli güvenlik önlemlerimiz var. Mesela gecenin belli saatinden sonra denize girmek kesinlikle yasak, sürekli güvenlik ekipleri devriye gezecek, denizin içinde Zodyak bot ve dışında cankurtaranlarımız denizin kenarında bekleyecekler. Bir diğeri de dışardan yiyecek içecek getirme yasağı. Uyuşturucu madde, çeşitli alkoller ve yiyecek getirmek yasak çünkü o alanda yaşanabilecek her türlü problem bizim sorumluluğumuz altında. Örneğin dışardan getirdiğiniz sağlıksız bir yiyecek içerde sizi zehirleyebilir. Bunlar yasak olarak algılanmasın, katılımcıların sağlığını korumak amacıyla bu çeşit önlemler alınıyor. İçeride her türlü alışveriş yapılacak stantlarımız olacak zaten, istediğinizi temin edebileceksiniz” dedi.

 

 

SAHNE PERFORMANSI BAŞLAYANA KADAR GÜN İÇİNDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER YAPILACAK

Diğer festivaller gibi Kuzeyfest’te de gün içinde çeşitli etkinliklerin olacağından bahseden Organizatör Can; “12:00’da alımlar yapılıyor ama saat 16:00’a kadar boşluk var. O aradaki boşluğu da yerel gruplar, DJ performansı, çeşitli müzik ve eğlence kursları ve oyunlar gibi türlü etkinliklerimiz olacak. İçeriye girenler kesinlikle sıkılmayacak, her türe uygun etkinliklerimiz olacak. Ana sahne performansları saat 15:30 - 16:00 gibi başlayacak, sonrasında sırayla verilen süre içinde sanatçılar çıkmaya devam edecek. Gün içindeki sanatçılar 40 dakikadan başlayıp 50, 60, 70 dakikalar gibi giderek süreleri artacak. Gecenin son sanatçısı en uzun süre, 1 buçuk saat kalıyor. Ana sahne performansının bitmesi gece 00:30’u bulur. Yarım saatlik mola oluyor, ardından her gece kapanış partisi yapıyoruz. Ana sahne sanatçılarından belirlediğimiz kişi kapanış partisini yapacak. Gece etkinlikler 01:30’da bitiyor. Bitimden sonra güvenlikçi arkadaşlar “kampçı olmayan arkadaşlar dışarı çıkması gerekli” anonsu yapıyor ve alan gecenin devamında kamp kuran arkadaşlara kalıyor” dedi.

“Geliş ve gidişler sorunsuz şekilde sürecek” diyen Serdar Can; “Sinop’taki dolmuş kooperatifleriyle görüşmeler yaptık. İtfaiye durağından festival alanına, festival alanından ise merkeze ne kadar gerekirse dolmuş seferleri sürecek. Alana gelecek ve gidecek arkadaşlar bir sorun yaşamayacak” dedi.

Ayrıca Serdar Can bu festivalin geleneksel hale gelmesini umduğundan bahsederek; “Bu bizim Sinop’ta ilk festivalimiz olacak. Herhangi bir problem yaşamazsak festivali geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Nasıl problemler çıkabilir dersek; şimdiki vali, belediye başkanı gibi üst düzey yöneticiler bu şehirde festivali onayladı fakat bu yöneticiler değişebilir ve yeni gelecek olan kişiler bizi reddedebilir. O zaman yapabileceğimiz bir şey yok, üzülerek Sinop festivalini kaldırmak zorunda kalırız. Ama umarız devam eder ve herkes hak ettiği eğlenceye kavuşur” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v