Sinop’ta 2,5 Ay Sonra İlk Cuma Namazını Kıldılar
Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kurtardı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın
Sinop’ta çocuklar üçüncü kez sokakta olmanın tadını çıkardılar
Bu haber 16 Temmuz 2019, Salı 14:19 tarihinde eklendi. 114 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sinop’a Yatırımcı Çekmek İçin KUZKA, Sinop TSO ve THY İşbirliği Yapacak

Sinop’a Yatırımcı Çekmek İçin KUZKA, Sinop TSO ve THY İşbirliği Yapacak
Sinop’a Yatırımcı Çekmek İçin KUZKA, Sinop TSO ve THY İşbirliği Yapacak

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerden Sinop’a yatırımcı çekmek üzere Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Hava Yolları Sinop Müdürlüğü ortak çalışma kararı aldı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Başkan Salim Akbaş, KUZKA Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol Alevli ve THY Sinop Müdürü Ramazan Bingül, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi Ticaret ve Sanayi Odalarının temsilcileri ile Sinop’ta ticaret, üretim ve turizm alanlarında işbirliği çalışmalarını ele aldı.  

 

 

Görüşmede Karadeniz Bölgesi’ndeki yabancı ülke Ticaret ve Sanayi Odalarının öne çıkan faaliyetleri ile Sinop TSO’nun ve Sinop ekonomik özellikleriyle uyumlu çalışmaları incelenerek, işbirliği yapmak üzere oluşturulan Ticaret ve Sanayi Odalarını içeren kısa liste Ajansımız Sinop YDO tarafından Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü’nün bilgisine sunuldu.  

Sinop’a yönelik yatırımcı ilgisini çekmek amacıyla gerçekleştirilecek araştırma sonunda işbirliği yapılacak yabancı Ticaret Sanayi Odalarının belirlenerek, ziyaret programı ile birlikte işbirliği çalışmalarının Temmuz ve Ağustos aylarında somut hale getirilmesi hedefleniyor. 2019 yılı içerisinde KUZKA, Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile Karadeniz Bölgesinde ticaretin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v