Sinop’ta trafik kazası 1 ölü
Cezaevi Restorasyon Çalışmaları Başlıyor
Karantina Günleri Sona Erdi
Sağlıkta Bir Güçlü Adım Daha
Bu haber 29 Temmuz 2019, Pazartesi 16:12 tarihinde eklendi. 182 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NDE REKTÖR YENİDEN NİHAT DALGIN

"SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NDE REKTÖR YENİDEN NİHAT DALGIN"
SİNOP ÜNİVERSİTESİ’NDE REKTÖR YENİDEN NİHAT DALGIN

27 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 11 üniversite rektörü ataması yapıldı. Atanan 11 rektör arasında Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın yeniden atandı. Sinop Üniversitesi, 4 yıl daha yoluna Nihat Dalgın ile devam ediyor.

Sinop Üniversitesi Rektörlük binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Nihat Dalgın, yaptığı konuşmada; “Yükseköğretim Kurulu'muzun teveccühü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ve onayı sonucunda 27 Temmuz günü itibarıyla ikinci defa Sinop Üniversitesi rektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşamaktayım. 4 yıllık görev süremiz boyunca kararlı adımlarımız ve yürüttüğümüz bilimsel/akademik çalışmalarla bölgesinin etkin gücü haline gelen Sinop Üniversitemizin, bundan sonraki süreçte ulusal ve uluslararası saygınlığını daha da artırması için aynı aşk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Üniversitemizi, şehrine ve bölgesine katkısının daha üst seviyelere çıkması hedefimizdir” diyen Rektör Dalgın, “Sinop Üniversitesi yönetimi olarak bundan sonraki süreçte de; tüm çalışanlarımız ve öğrencilerimiz için mutlu ve huzur dolu, fikirlerin özgürce söylenip tartışıldığı, akademik bir atmosferin hüküm sürdüğü, tarafsız, bütünleştirici ve çoğulcu bir yönetim anlayışını muhafaza etmeye devam edeceğiz” dedi.

Prof. Dr. Nihat Dalgın, gelecek planlarını eylem planı hazırlayarak hedefleri belirleyip 4 yıl boyunca bu hedeflere yönelik çalışmalar sürdürebileceğini belirtti.

Konuşmasının sonunda Dalgın, “Daha büyük ve daha saygın bir Sinop Üniversitesi hedefine doğru çalışmalarımız artan bir tempo ile devam edecektir” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v