Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 02 Ağustos 2019, Cuma 14:40 tarihinde eklendi. 165 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİNOP’TA HAFTA SONU RÜZGAR ŞİDDETLENİYOR, RİP AKINTISINA DİKKAT!

"SİNOP’TA HAFTA SONU RÜZGAR ŞİDDETLENİYOR, RİP AKINTISINA DİKKAT!"
SİNOP’TA HAFTA SONU RÜZGAR ŞİDDETLENİYOR, RİP AKINTISINA DİKKAT!

Sinop İtfaiye Müdürlüğü, hafta sonu şiddetli eseceği tahmin edilen rüzgâr nedeni ile bir uyarıda bulunularak “Tüm Sinopluları ve Sinop’ta bulunan konuklarımızı kuzey sahillerinde dikkatli olmaya çağırıyoruz” dedi.

Sinop İtfaiye Müdürü Ayhan Özbek tarafından yapılan açıklamada Meteorolojik tahminlere göre Pazar günü Sinop’ta rüzgârın batı ve kuzey yönünden sık aralıklarla kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin edilmekte ve Rüzgârın 43 km’ye kadar ulaşabileceği öngörülmektedir.” dedi.

Özbek, Sinop’un kuzey sahillerinde RİP akıntısının bir çok Sinoplu tarafından bilindiğini ancak yabancı konukların bu durumdan habersiz olabileceklerine işaret ederek “Hafta sonu beklenen rüzgarın şiddeti RİP akıntısının şiddetini da artırabilecektir. Pazar günü kuzey sahillerimizde Kumkapı, Akliman ve İnceburun mevkiinde rüzgârın denizi kabartası ve rip akıntısı oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızın İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı cankurtaran ekiplerinin uyarılarına dikkat etmeleri hayati önlem taşımaktadır.”  dedi.

İtfaiye Müdürü Ayhan Özbek Hafta sonu kuzey sahillerimizde işletmelerin çeşitli etkinliklerinin olacağına da vurgu yapılarak  “Bu da gösteriyor ki, bölgede bir yoğunluk yaşanması kuvvetle muhtemeldir.

Uyarılarımızın dikkate alınması can güvenliği bakımından son derece önemlidir. Cankurtaran hizmetlerimiz saat 10.00 – 18.00 arasında verilmektedir. Kulelerimizdeki bayrak rengine de çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kırmızı bayrak görüldüğünde kesinlikle denize girilmemesi gerekmektedir. Öte yandan RİP akıntısı hakkında bilgi sahibi olan Sinoplu vatandaşlarımızın yabancı konuklarımızı bu konuda mutlaka uyarmaları da son derece önem arz etmektedir.” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v